Wpis z mikrobloga

@kamien23: a spróbuj upaństwowić facebooka, i wprowadzić zarząd komisaryczny, to neuropki krzyczą WOLNOŚĆ GOSPODARCZA SWOBODA DECYZJI KAPITALIZM WOLNY RYNEK!!1

burżuje krwiopijcy na robotniczej krwi upasieni
  • Odpowiedz
  • 0
@NotABigFan Kiedy prawaki się nauczą że odmowa obsługi klienta z powodu jego poglądów/ubioru to nie to samo co odmowa obsługi z powodu kolory skóry, pochodzenia czy orientacji seksualnej?
  • Odpowiedz
  • 1
@TwojStaryToKorniszon Bo na jedno masz wpływ, na drugie nie.
Jeżeli ktoś odmawia obsluzenia ciebie z powodu cech na które nie masz wpływu, jest to moralnie słabe (oczywiście są wyjątki), natomiast masz pełne prawo do odmowy obsługi kogoś ubranego niestosownie, organizacji której nie lubisz lub osoby wyznajacej inne poglądy niż ty
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś odmawia obsluzenia ciebie z powodu cech na które nie masz wpływu


@Ofacet: dlaczego?
nie widzę tu nic słabego moralnie
możesz zawsze skorzystać z usług kogoś innego
dlaczego moje przekonania i poglądy czy wiara nie mogą być szanowane i tolerowane?
a inne muszą bo tak?
  • Odpowiedz
  • 0
@TwojStaryToKorniszon
Nikt nie mówi nic o szacunku. Nie można odmówić obsługi ciebie z powodu koloru twojej skóry czy zawartości spodni. Można natomiast odmówić z powodu ubioru lub poglądów.

Bo na zawartość spodni nie masz żadnego wpływu, na poglądy już tak.

I to się odnosi do wszystkich poglądów
  • Odpowiedz
Banowanie Infowars przez paypal się komuś nie podoba? Wolny rynek, jak ci się nie podoba możesz przecież iść i sam sobie zbudować międzynarodowy system płatniczy.


@kamien23: A gdzie jest granica po której przekroczeniu muszę obsługiwać wszystkich bo jestem zbyt dużą firmą żeby powiedzieć "nie lubię tego gościa" ?
  • Odpowiedz
cieszę sie że pytasz. Granice wyznacza prawo w danym kraju


@kamien23: a prawo jakiego kraju mam zastosować gdy urodziłem się w Polsce, pracuję w UK, PayPal ma siedzibę w Hiszpanii, serwery są w Brazylii, a przelew idzie ze Szwajcarskiej karty człowieka który siedzi w USA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Morf: jeśli mowa o firmie międzynarodowej to powinna w danym kraju stosować prawo danego kraju.
Co z tego ze jesteś polakiem na zmywaku w uk? Prawo angielskie cie nie obowiazuje, bo w polsce robisz inaczej?
Zreszta nie wierz mi na slowo. Sprawdz jak twoje walczące o tolerancję i postęp firmy big-tech naginają karku w Chinach czy rosji. Google jakoś nie próbowało flagi tęczowej dawać w google.ru
Ostatnio nawet pr pracują nad
  • Odpowiedz
Bo na jedno masz wpływ, na drugie nie.


@Ofacet: masz wpływ na swoje poglądy? ciekawe

przecież nie decydujesz jaki argument jest dla ciebie przekonywujący a jaki nie, wolna wola nie istnieje, pozdrawiam

A jak ktoś chce to niech wywala sobie gejów czy alexa johnesa z restauracji, jego lokal jego zasady
  • Odpowiedz