Wpis z mikrobloga

Hej #mikrokoksy i #redukcja. Próbuję zrzucić 15 kg tłuszczu, ale problemem jest niedawno złamana kostka (obecnie w ortezie) więc niewiele (chyba) mogę. Robię codziennie 5000 km wiosłowania (średnia 100W), następnie 8 km rowerek (średnia 112W), następnie 1,5 km bieżnia (4% nachylenia, 5,3 km/h - więcej nie dam rady, bo #!$%@? kostka). Czy myślicie, że taki trening (codziennie) wystarczy do zrzucenia wagi w jakimś rozsądnym czasie? Mam 39 lat, i prowadzę zdecydowanie siedzący tryb życia. W tej chwili moja dieta to po postu unikanie cukru i białego pieczywa, oraz jedzenie "mało"...
  • 61
@noitakto po świetnej poradzie próbowałeś bronić swojej "wersji" stad moje kąśliwe pytanie, ja wiosełka i bieżnie traktuje jako rozgrzewkę przed treningiem siłowym i w życiu nie przyszło by mi do głowy brać tego za podstawę. Pomijając kwestię ćwiczeń, też mam 39 lat i jestem kierowca zawodowym a redukcja wagi nie jest dla mnie żadnym problemem lecz z doświadczenia jednak stwierdzam że w dużym stopniu ważniejsze jest to co się je od tego
@noitakto: zacznij spacerować. Na początek 15-20 tys kroków dziennie. Jak dojdziesz do 30tys to zaczniesz widzieć efekty. Silownie dołóż co drugi dzien, bo sie przeforsujesz i zrazisz.
@yOyO-: Tak serio to 2 godziny też wystarczą przy lżejszym posiłku, bardziej mi chodziło o to, że sztywno ustalona godzina 18 jest bez sensu ;).
@noitakto: mozesz sobie mniej wiecej liczyc kalorie, polecam aplikacje fitatu

Wpisz sobie w jakims kalkulatorze seoje gabaryty to wyjdzie Ci Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, i utnij od tego jakies 400 kcal i reaguj kaloriami na to ile bedzie lecialo
@Karoleer: ten wpis skusił mnie do refleksji i policzenia ile jem bo zacząłem ostatnio przybierać. Chciałbym też dorzucić kilka ćwiczeń siłowych. Może dałbyś mi radę w jaki podstawowy sprzęt się zaopatrzyć aby moc to robić w domu i ile tego żelastwa powinno być dla 85 kg przy 180, gdzie mam już powoli widoczny brzuszek?
@noitakto dieta. Licz kalorie.
@emsey91 co za brednie z tym ostatnim posiłkiem o 18 xD co się dzieje po 18, magicznie się odkłada w postaci tluszczu? 10 kalorii nagle staje się 1000 kalorii? A jeść można 10 posiłków po 200 kcal jak i 2 posiłki po 1000 kcal, to bez różnicy.
@noitakto co do ćwiczeń siłowych to rób 3-4 serie po 12-15 powtórzeń. Większe mięśnie, takie jak brzuch, plecy, uda możesz robić 15. Mniejsze jak bicek tricek 12. Bierz mniejszy ciężar niż maksymalny, tak żeby zrobić wszystkie powtórzenia. Podziel sobie ciało na 3 treningi, jednego dnia np bicek i nogi, drugi klatka i plecy, trzeci tricek i brzuch. Tak żeby jednego dnia nie obciążać dwa razy tych samych partii, bo ten drugi trening
@SuperZolnierz 5g białka, 40kcal no rzeczywiście super rada. A wolne to może być najwyżej twoje myślenie. Kaloria to Kaloria, ważne żeby się najadał, dostarczał makro i mikroelementów i trzymał się swojego maksimum. Może nawet chleb na kilogramy #!$%@? jak ma na to ochote