Wpis z mikrobloga

@RobertKowalski:
Szczerze mówiąc ja zawsze byłem zdumiony, że ktoś interpretował zapis "broń przewozi się w stanie rozładowanym, bez amunicji w komorze nabojowej i w magazynkach nabojowych" jako "spoko, amunicja może być w magazynku" i zwalałem to na pryzmat chciejstwa i zaklinania rzeczywistości fanów broni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
spoko, amunicja może być w magazynku


@Polinik: Słyszałem wytłumaczenie tego na zasadzie, że tam dalej jest o pojemnikach do przechowywania i "magazynek można uznać za rodzaj pojemnika". Milicja oczywiście z taką interpretacją może się nie zgodzić.
  • Odpowiedz
@maniak713:
Moim zdaniem to trzeba mieć naprawdę życzeniowe myślenie, żeby pomyśleć, że skoro ustawodawca najpierw wprost zabrania przewożenia amunicji w magazynkach to na pewno pisząc "w pudełkach i pojemnikach, w sposób uniemożliwiający uderzenie w spłonkę naboju" godził się na przewożenie w magazynkach, w których wcześniej wprost zabronił przewozić.
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
"spoko, amunicja może być w magazynku"


@Polinik: pare miesiecy temu poruszalem ten temat (jak sie komus chce mozna odszukac posty) i zostalem pozamiatany przez wykopowy panel ekspertow od broni i lingwistyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opinia niezaleznych ekspertow byla - wystarczy wyjac magazynek z broni...
  • Odpowiedz
@RobertKowalski:
Nic nie poradzę, że wypokowy panel ekspertów od broni i lingwistyki uważa, że skoro Ustawodawca kilkukrotnie w jednym akcie prawnym wyklucza przewożenie amunicji w magazynkach -- to na pewno wolno przewozić w magazynkach.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. "broń przewozi się w stanie rozładowanym, bez amunicji w komorze nabojowej i w magazynkach nabojowych." -- tu zabrania wprost -- broń przewozi się bez amunicji w magazynkach.
2. "Broń do ochrony osobistej, ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia może być załadowana" -- tu robi wyjątek dla broni dla poszczególnych zezwoleń, tylko dla nich, nie ma tu wymienionego zezwolenia sportowego. Więc w myśl zasady "Exceptio probat regulam" -- potwierdza istnienie reguły -- amunicji nie przewozi się w magazynkach, poza wprost wymienionymi zezwoleniami -- przy których nie dość, że amunicja może być w magazynku -- to nawet
  • Odpowiedz
@Polinik: pełna zgoda z Tobą, aż się dziwię że Ci się chciało to tłumaczyć a jeszcze bardziej się dziwię, że ktoś mógł ten przepis zrozumieć jako pozwalający przewozić w autobusie ammo w magu :)
  • Odpowiedz
na przystankach


@RobertKowalski: Już się to przewinęło ale... Wyobraź sobie reakcję oczekujących na tramwaj, kiedy wyciągasz pistolet, rozładowujesz a następnie z magazynka zaczynasz wydłubywać naboje :-)
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie reakcję oczekujących na tramwaj, kiedy wyciągasz pistolet, rozładowujesz a następnie z magazynka zaczynasz wydłubywać naboje :-)


@maniak713: Najlepsze jest, że jakby przyjechała Milicja to okazało by się że postępujesz zgodnie z prawem i w zasadzie to nic nie mogą zrobić xDDD ... może zorganizujemy jakiś Flasmob w tym temacie xDDD
  • Odpowiedz