Wpis z mikrobloga

W Niemczech można wypić dwa piwka i spokojnie wsiąść za kierownicę. Dopuszczalne jest 0,5, a przestępstwo to ponad 1,2 promila.

Nie ma trzeźwych poranków, a policja zazwyczaj nie wozi alkomatów w radiowozach (mi kazali kiedyś robić jaskółkę, bo miałem czerwone oczy po pracy w nocy)
  • Odpowiedz
@anonimowy_uzytkownik dlatego bo może mieć gorszy dzień, alkohol we krwi się będzie utrzymywał, na małym poziomie, w sumie nawet w głowie nie szumi (przecież nikomu nie szumi i tak po jednym piwie) ale jednqk na koordynację ruchową ma wpływ. Chwila nieuwagi i wypadek. No tak przecież to jedno piwo. Piwo to nie alkohol. Przecież mogę wypić i jechać.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu nie odpowiedziałaś na drugie kluczowe pytanie które Ci zadałem. Odnośnie chwili nieuwagi i wypadku - co z tego skoro zbadają kierowcę i wyjdzie że jest trzeźwy bo po prostu będzie trzeźwy? Jak ktoś wypije kawę albo energetyk i jest zbytnio pobudzony to też ma nie jechać? Albo jak ktoś się naje na maksa że jest ociężały a zatem i znużony to też ma nie wsiadać?
  • Odpowiedz
@PanKompromitacja ja pije max piwko 0.33 l, bo nie wiem, czy po pol litra bym nie wszedł przypadkiem powyżej 0.2 promila. Ogólnie laska przesadza, bo po 1 piwie moze i ryzykujesz wykroczeniem, ale raczej nie jestes niebezpieczny dla otoczenia. Ludzie jeżdżą autami po różnych lekach, w trakcie chorób (#!$%@? mega grypa - ledwo stoi, ale jedzie bo jest coś do załatwienia, a przecież 0 we krwi, więc niby ok), i najczęściej
  • Odpowiedz
@PanKompromitacja: Kup se alkomat i go poprawnie skalibruj jak chcesz się w coś takiego bawić.
Ja bez alkomatu zakładałem zawsze bardzo grube czasy na wyzerowanie alko (ZAWSZE MUSIAŁO dojść do 0,00)

Z alkomatem też musi dojść do 0,00, ale już mogę bardziej na bieżąco kontrolować
  • Odpowiedz
@PanKompromitacja: Po godzinie jest największe stężenie. W dodatku chudy jesteś.
Sory ale na furkę to można sobie pić 2% smakowe piwo.
Przy takiej masie po godzinie pijąc zwykłe piwo 6% masz powyżej 0.5 promila. Czyli przestępstwo. a limit w polsce to 0.2
  • Odpowiedz