Wpis z mikrobloga

#flstudio
#trap
#produkcjamuzyki
#rap
#hiphop

Próboję odtworzyć dźwięk instrumentu przejawiąjącego się przez całą piosenkę..
Travis Scott, Young Thug, Quavo - Pick up the phone
https://www.youtube.com/watch?v=mZDinQ92OZQ
Piosenka od 0:50
Przeszukałem niektóre presety w nexus, omnispehre i znalazłem coś podobnego z nazwami w stylu "steel drums" itd
niestety te dźwięki są na zbyt wysokich tonach. Próbowałem różne sposoby, filtry, EQ itd ale nic z tego.
  • 15
@Log_WB67: Przejrzałem juz praktycznie wszystkie materiały z neta, uwierz mi ;)
Ten z tutoriala który podesłałeś brzmi bardziej jak typowy instrument steel pan, steel drums, bardzo metaliczny. W oryginale dźwięk jest jakby pozbawiony tej metalowej nuty. Nawet nie wiem jak zakwalifikować ten dźwięk, jako co...
@Noldor: bardzo prawdopodobne bo najbliższy efekt jaki uzyskałem to były: flanger, chorus, fruity love philter, chociaż tutaj zamiast low pass dałem svf. Wszystko nałożone na preset z nexusa o nazwie Steel pam. Jednak nie mogę za cholerne się zbliżyć do efektu chociaż 60% podobieństwa. Za każdym razem za bardzo słychać metalowy pogłos instrumentu, a powinien on być taki syntetyczny bardziej, coś jak preset z omnisphere o nazwie wind pipes jeśli dobrze
@MrXavery: Bardzo dzięki za pomoc, ale niestety moje ucho ma w dalszym ciągu wyłapuje pewnie duże różnie. Jakby dźwięki w presetach były zbyt szybkie. Nie mam pojęcia jak oni uzyskali taki dźwięk. Dam sobie chyba już spokój na jakiś czas bo zamiast robić bity próboje rozkiminiać za dużo szczegułów :P Może nawet dźwięk źródłowy nie jest marimbą/steel drumsem więc to ta niemożliwe do odgadnięcia.
@armaniszwagier: tak na przyszłość napiszę, że lepiej tego typu rzeczy postować na reddicie na r/synthrecipes lub r/trapproduction znajdziesz tam więcej ludzi no i przede wszystkim więcej ogarniętych w tym temacie ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)