Wpis z mikrobloga

Brat z żoną lecą dzisiaj o 8 w podróż poślubną do Grecji. Żona zgubiła gdzies dowód osobisty i posiada jedynie nieważny paszport, jest jakaś szansa na wylot? Załóżmy że przy kontroli się zorientują (a szanse na to są moim zdaniem spore) - wpuszczą ją do samolotu? Chyba że jest jakaś inna możliwość?

#problem #dowodosobisty #pytanie #wakacje #lot #odprawa
  • 10
@MiHau3: Jakby jakimś cudem wyjechała to na nieważnym paszporcie chyba da radę wrócić. - pkt 5 w pouczeniach na końcu :D

A co do wyjazdu. No jak sie nie uda go sprzedać to bym zaryzykował i próbował. Teoretycznie nie musisz mieć w Schengen tych dokumentów tylko przy przejściu masz okazać swoją tożsamość.
Ciekawe swoją drogą czy np legitymacja studencka to wg prawa dowód tożsamości.
@Mike767er: Odpuścili. Nie chcą tracić więcej pieniędzy na dojazd, parking od razu na tydzień i później na powrót jak się nie uda. Paszport nieważny o 3 lata. Jakby było to kilka - kilkanaście dni to by pewnie spróbowali a tak to szkoda z siebie głupka robić, bo wątpię aby poza imieniem, nazwiskiem i zdjęciem nie sprawdzali ważności.
@MiHau3: Nie no, 3 lata to przesada. Ostatnio przekraczałem granicę, nie pamietam gdzie - chyba na Ukrainę i miałem dosłownie ze 4 dni ważności paszportu, ale jak zapytałem o to to wspomnieli że tyle są w stanie wybaczyć jednak przy kilku latach i braku dokumentów może lepiej nie eksperymentować. Nie wiadomo co by się moglo stać tam na miejscu.
@MiHau3 niech z biurem podróży pogadają, może jest opcja zmiany terminu za x złotych. A sam dokument już w momencie odprawy wyświetli się jako nieważny.
@MiHau3: mieliśmy podobną sytuację, mąż zgubił dowód i zorientował się dopiero na lotnisku, spędziłam sama 2 dni w podróży poślubnej ¯\_(ツ)_/¯ wyrobili mu nowy dowód na następny dzień, więc jakoś dało się uratować wyjazd