Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie potrafię sobie poradzić z problemem/kompleksem łysienia androgenowego. Mam dopiero 20lat...
Włosy mi rosną, mam długość na 12cm i co miesiąc chodzę do fryzjera ale co z tego jak z miesiąca na miesiąc jest gorzej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Łysienie występuje w środkowej części głowy. Fryzura to zaczes na prawą stronę z przedziałkiem z lewej strony. O ile można było to jeszcze nazwać ładnym przedziałkiem w kwietniu tak teraz to szeroka szrama poprzez łysienie w środkowej części głowy. Włosy mam ''cienkie'' brązowe. Najbardziej dla mnie stresujące sytuacje to wyjście na dwór jak jest wiatr bo wszystko się rozwala gdyż pomada nie może sobie poradzić z utrzymaniem cienkich włosów (Reuzel Fiber + Tonic od Reuzel) lub gdy obok mnie stoi wyższa osoba odemnie co jest często bo wzrost tylko 1,7m....
Szampon to Petal Fresh citrus & aloe bez SLS i tej całej chemii.
Na 0 nie chcę ścinać bo wtedy będzie taki ''Seba Style'' czego chcę uniknąć + będzie widać gdzie nie ma włosów + czerwone plamki z strupami.
Byłem u dermatologa prywatnie zapisał jakiś mix na bazie spirytusu + pieprzu cyanne () oczywiście jak przewidziałem nic nie pomogło a mam wrażenie że pogorszyło. Ale 150zł za buteleczkę na 30 dni + 100zł za wizytę poszło w piach. Za kilka dni mam kolejną wizytę i obstawiam że znowu jakiś badziew zapisze który nie pomoże.
Naprawdę nie wiem już co robić, proszę o pomoc. Co do przeszczepu - myślałem ale na razie nie gdyż sporo kosztuje + nikt mi nie zrobi przeszczepu gdy będę miał na głowie czerwone plamki/strupy. Czy jest tutaj jakaś osoba co zatrzymała takie łysienie i w jakiś magiczny sposób włosy jej odrosły aby mieć fajne gęste włosy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A no i robiłem też badania na testosteron, D3, magnesy, cynki i inne cuda. Wszystko w normie oprócz małej ilości witaminy D3. Koszt badań 150zł bo samo D3 jakieś 80zł kosztowało.
Proszę o pomoc i porady bo wkurza mnie wywalanie pieniędzy w błoto za coś co nie pomaga.
#medycyna #dermatologia #lysienie #wlosy #fryzura #fryzjer

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam nadzieję że byłeś u endokrynologa:) bo jak to tarczyca dodatkowo dopala to żadne cuda wianki nie pomogą;)
co do uzyskania baby hair (nowych włosków)
1. picie pokrzywy
2. wcierka (najlepiej banfi klasyczna, kosztuje 20 zł, po miesiacu wcierania są już efekty, tylko SYSTEMATYCZNOSC
3. olejowanie (olej sesa da dobre efekty, nakłada się go na skórę głowy i na długośc)
4. poczytaj troszkę o włosach a jak się nie wstydzisz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak masz wydawac 250 zl miesiecznie na wizyte u lekarza i masci, to moze lepiej zainwestowac w przeszczep wlosow? Sa tez mega dobre peruki meskie, widzialam kilka programow o nich. Sa drogie, ale nie widac nawet, ze ro peruki.
OP: @bialy100k: Bo nie widzę siebie jako łysą osobę. Po prostu nie
@lana_del_ryj: @Zuzelda: Dzięki, właśnie czytam o tej Banfi Lady ale komentarze o zapachu jakoś mnie nie przekonują do używania :-/ Pracuję w biurze razem z 20 osobami obok siebie także jakiś dziwny zapach może źle wpłynąć na moją osobę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co do tarczycy - wszystko jest w porządku. Nie
chamd: Mam podobny problem. Jedyne co mi pomaga to Minoksydyl 5%, z tym, że też wymaga systematyczności i cierpliwości, ja pierwsze efekty zauważyłem tak po 9-10 tygodniach, wiec można się zniechęcić czekając na efekty i łatwo stracić regularność.
Żadne jakieś inne wynalazki typu skrzyp, pokrzywa czy wcierki banfi nie działają i chyba pomagają tylko na zasadzie efektu placebo, ale na łysienie męskie nie.
Przy następnej wizycie u lekarza poproś o receptę,
TrzeźwyCielak: Łysienie jest w genach. Żadne cudowne eliksiry tu nie pomogą. Musisz najpierw określić stopień łysienia. Jeżeli powyżej 5 to nic już nie poradzisz, zacznij myśleć o goleniu się na łyso. Jeśli do 5 to możesz zrobić sobie przeszczep. Kłopot w tym, że jesteś bardzo młody i bardzo ciężko określić typ łysienia. Jeśli np. masz 6, nawet jak zrobisz sobie przeszczep to za 10 lat będziesz wyglądał tak: będziesz miał włosy
@AnonimoweMirkoWyznania: też się bałam że śmierdzi czy coś ale jest do przeżycia i nie trzyma się na włosach (w sensie ten zapach się nie trzyma) ale mówiąc o tarczycy robiłaś testosteron i androstendion? Bo ja miałam problem łysienia ale okazało się że trzeba dokładnie przebadac wszystko co z tarczyca i miałam mega podwyższony testosteron. Jak mi go unormowala to wprawdzie włosy wypadają dalej ale dużo wolniej i mniej. Baby hair to
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli to androgenowe łysienie to żadna pokrzywa czy banfi Ci nie pomoże bo to metody dla osób zdrowych, ale z przejściowym osłabieniem. Babskie metody też nie mają zastosowania - pomoże Ci wizyta u endokrynologa, który zbada Ci poziom hormonów i bardzo ważne - DHT. Potem można wdrożyć leczenie czyli hamowanie przekształcania się testosterony w DHT właśnie. Z tego co czytałam to zewnętrznie jedynie kofeina pomaga, więc szukaj wcierek z nią
@AnonimoweMirkoWyznania: a moze włosy ci wypadają przez choroby skóry ? Także się z nimi zmagam, i włosy mi wypadają , ale dermatolog stwierdził ze to przez zalegajacy lój na głowie. Mi wypadają z miejsc gdzie ten łój zalega. Ale z tego co wiem to jesli wypadają przez chorobe to odrosną.
@AnonimoweMirkoWyznania: Słuchaj gówno porad, to wydasz kasę i włosów nie zobaczysz. Prawda taka, że łysienie jesteś w stanie zahamować Finasterydem lub Dutasterydem, jest ryzyko efektów ubocznych więc chcąc nie chcąc zaczynasz kurację na własną odpowiedzialność, w głównej mierze to obniżone libido, problemy z erekcją, niektórzy mówią o bezsenności, inni wręcz przeciwnie o ospałości, inni o depresji, czasem ginekomastia, ale ogólnie rzecz biorąc, naukowo stwierdzono, że efekty uboczne dotykają 3% biorców. Na
OP: @lana_del_ryj: Dzięki za instrukcję, pomyślę nad tym ;)
@Zuzelda: Jestem #niebieskiepasek ;)
Tak, robiłem szereg badań i nic nie wykazały z czego się cieszę bo obstawiałem że może być ale jednak jestem zdrowy :)
@StaryZdzich: Czytałem o endokrynologach i jakoś mnie to nie zachęca gdyż oni nie są lekarzami. No i wizyta 200zł co mnie nie przekonuje bo powiedzą to samo co wiem czyli łysienie androgenowe i
@AnonimoweMirkoWyznania: W głównej mierze to kwestia organizmu, jedni biorą fina i spowalnia on ich łysienie, innym całkowicie zatrzymuje, na innych nie działa w ogóle, a innym zagęszczają się włosy i nic nie wypada, nie ma żadnej zasady. Aczkolwiek przypadek który pokazałem jest raczej rzadki jak kupa o poranku na mocnym kacu, wydaje mi się że w większości przypadków spowolnisz łysienie. Odrost bardziej zapewnia Minox, ale opinia jest taka, że bez blokera