Wpis z mikrobloga

@Andylon: pewnie dotyczy to zawartości 'enhanced' - nigdy nie była przetłumaczona. Swoją drogą to było draństwo, ze strony beamdog, żeby przejmując prawa do marki zabronić sprzedaży w wersji nie enhanced, która wraz z modami prezentowała się o niebo lepiej, a jednocześnie nie starała się do rozgrywki na siłe wpychać ideologii transgender itp.
W zasadzie całe szczęście, że nie była tłumaczona, bo Piotr Fronczewski musiałby mówić - Przed wyruszeniem w drogę należy,
Neurohaox - @Andylon: pewnie dotyczy to zawartości 'enhanced' - nigdy nie była przetł...
@Neurohaox: Nie wprowadzaj ludzi w blad. Akurat dodatkowa zawartosc z Enhanced Edition zarowno BG1 i BG2 zostala przetlumaczona, przy czym nowe tresci z BG 2 liczyly niemal tyle slow co caly Dziki Gon. Oczywiscie nikt nie udzwiekowil tych dialogow, z wyjakiem nowych towarzyszy w jezyku angielskim, ktore to glosy mozna wylaczyc modem, jesli komus burza imersje. Caly oryginalny polski dubbing cd projektu jest dostepny.

Postac transgenderowa jest w nowym dodatku, Siege
@Silvaren:

jest tylko że czasem sa babole bo pokazuje tekst po polsku, a gada po angielsku

Pisałem do kolegi @Andylon i odnosiłem się do jego komentarza wyżej. Nie wiem jak mogło cię to wprowadzić w błąd - wystarczy czytać ze zrozumieniem, ale tak miałem na myśli pełne tłumaczenie.

Co do drugiej części - głównie odnosiłem się do blokowania sprzedaży wersji oryginalnych o czym było dość głośno i jest zwyczajnym świństwem. A
@Neurohaox: odnosilem sie do powyzszego wpisu. Grales w ogole w SoD albo EE? Grajac w SoD w sumie nie bylem swiadom zadnej "afery". Minsc byl w formie patrzac na jego dialogi i interakcje z Dynaheir i druga podobna para z Rashemenu, z GG do dzis nie wiem o co kaman, bo mnie to zwyczajnie nie interesuje, a transgenderowa postac skwitowalem wzruszeniem ramion. Fakt, Safana byla dziwna, ale w sumie te NPC
@Silvaren: Tobie ktoś płaci za reklamowanie tego? To, że ty się nie interesujesz i wzruszasz ramionami to twoja sprawa, może po tobie spływać wszystko jak po kaczce. Dorośli nie lubią kiedy bohaterowie z ich dzieciństwa, stają się czarnymi trans lesbijkami - tymbardziej w przypadku, kiedy ktoś po latach chce zarobić na sukcesie innych i nostalgii.

A jeśli chodzi o mody to autorzy #!$%@? się na modderów, tak samo jak na oryginalne
@Neurohaox: Ponawiam pytanie, grałeś w ogóle w SoD albo w jakiekolwiek EE?

Dorośli nie lubią kiedy bohaterowie z ich dzieciństwa, stają się czarnymi trans lesbijkami


Z którego spośród bohaterów Twojego dzieciństwa zrobili czarną trans lesbijką albo w ogóle, który z bohaterów Twojego dzieciństwa zmienił płeć, orientację, rasę?

Bardziej mi przeszkadzały gejowskie scenki po spotkaniu jednego z magów-antagonistów w Wiedźminie 2 Zabójcach Królów niż cokolwiek, co rozdmuchali bólodupni krzykacze tuż po premierze
@Silvaren:

"olaboga, nie zdzierżę, ta zniewaga wymaga bojkotu portfelem, nie wytrzymam tej gry dla lewaków" xD

Mam się wysilać dla typka, który w ten sposób argumentuje? Pozdrawiam i polecam urozmaicać swoją drużynę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Neurohaox: lepsza taka argumentacja od takiej:

kiedy bohaterowie z ich dzieciństwa, stają się czarnymi trans lesbijkami


Moi bohaterowie zostali nietknieci :p

Ale co Ty tam wiesz, przeciez nie grales - a przynajmniej ani razu w tej dyskusji nie przyznales sie do zagrania w SoD.

Ciekawe jakie bylyby wyniki ankiety: ile % graczy przechodzilo BG1 z Safana w druzynie albo niech kazdy kto gral w BG 1 napisze, jaki ta postac miala
@Neurohaox: chodzi mi o to, ze oceniasz cala gre przez pryzmat mikroskopijnego NPC tla i jeden oneliner Minsca (ktory zreszta wycieto). Jakby SoD byl gra o rozmkwach z transgenderem i sluchaniu o tym jak Minsc nawiazuje do GG xD ja spedzilem kilkadziesiat godzin na graniu w fabularny lacznik dwoch baldurow.