Wpis z mikrobloga

Kilka lat temu wchodzę sobie do jednego baru przy ulicy Reymonta, zamawiam obiad i siadam. Przychodzi właściciel i zaczynamy gadać. Mówi mi, że jeszcze przed chwilą miał zamknięty lokal bo jakieś gangusy stłukły i zastawiły samochód jakiegoś gościa, z bagażników wyciągnęły maczety i zaczęły go gonić po Reymonta. Gość wysiadł i #!$%@?ł. Później pojawiła się policja i ten gość, który był goniony mówił, że to nic takiego i nie będzie składał zeznań.

I powiedzcie mi, jak to jest, że jakieś patusy gonią się z maczetami po Reymonta, zaraz przy stadionie, zaraz przy siłowni Misiaczka, a władze klubu zawsze zaprzeczają, że nic na ten temat nie wiedzą i nie mają z tym nic wspólnego. To przecież z okien ich biura widać jak patusy się gonią z maczetami.

Jeżeli władze klubu są zastraszone przez gangsterów to może władze miasta i ekstraklasy powinny rozważyć kary na klub albo w końcu przestać im pożyczać pieniądze, tak, żeby on upadł, a miasto przestało do niego dopłacać. Może kiedy Wisła trafi do okręgówki i przeniesie się do Myślenic to gangsterzy się odczepią od klubu i w ciągu 10 lat klub wróci na salony, ale tym razem już bez tego raka?

#mecz #wislakrakow #krakow
  • 84
@AntyPOdPIS @munchkin: nie wiem czy terroryzują cywili czy nie. Wiem jedno, dawno temu w zimie szedłem sobie w okolicy uczelni w szaliku, który miał barwy biało-czerwone, który nie był szalikiem Cracovii ani żadnego klubu piłkarskiego i jakiś pajac mnie zaczepił. Ewidentny przekaz, że w dzielnicy jest konkretny szef i nie ma innego. Od tamtego czasu wystrzegam się szalików przypiminających barwy klubowe.

@1906Misiek1906: Kraków i Warszawa to miasta które akurat nie
@1906Misiek1906: nie znam od srodka tych realiow, ale na pewno nie terroryzuja zwyklych ludzi, przeciez nie bez powodu ludzie ktorzy sa gonieni z maczetami odmawiaja zeznan i nie chodzi o strach przed oprawcami


@munchkin: a ten działacz Wisły, któremu spalili samochód to rozumiem, że nie był cywilem więc wszystko jest ok, tak?
@1906Misiek1906: Nic Ci nie zrobili. Sprawdzili jakie masz barwy i tyle.

Na stadion Wisły? To jest stadion miejski, budowany pod EURO, którego Kraków nie dostał. Dodatkowo Wisła zrobiła promocję miastu za czasów swojej świetności i wojażach po Europie. Ostatnie... Wisła kiedyś miała swój stadion, który został zabrany przez miasto. Jeszcze coś na temat stadionu?

Wisła nie dostała pieniędzy na szkółki, przynajmniej sobie nie przypominam - jeżeli się mylę, to udowodnij.

Poręczenie
@AntyPOdPIS: > Na stadion Wisły? To jest stadion miejski, budowany pod EURO, którego Kraków nie dostał. Dodatkowo Wisła zrobiła promocję miastu za czasów swojej świetności i wojażach po Europie. Ostatnie... Wisła kiedyś miała swój stadion, który został zabrany przez miasto. Jeszcze coś na temat stadionu?

@AntyPOdPIS:

Budowa stadionu była krytykowana przez radnych (m.in. Małgorzata Jantos[11]) oraz media[12][13] ze względu na ogromny koszt, nieudolnie prowadzoną budowę[12], brak koncepcji jego finansowania w
@1906Misiek1906 nie miała żadnego wpływu, stadion miał być mniejszy idealnie skrojony, pojawiła się wizja euro i zmieniono plany. Dlatego dwie trybuny są inne a dwie inne. Lobbowano żeby w ogóle stadion powstał. Wisła była wtedy wizytówka w Europie i zasługiwała na stadion.
Wtrącę się do Twojej rozmowy i @michau_89. W niższych ligach nie ma pseudokibiców?

Hutnik Kraków, Motor Lublin, Stal Rzeszów, Chełmianka Chełm, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Wisła Sandomierz, Avia Świdnik, Orlęta Radzyń Podlaski - to kluby, które mają ekipy z... 3 ligi! 3 liga dzieli się na 4 grupy a ja wymieniłem kluby, tylko z jednej grupy...


@AntyPOdPIS: nie chodzi o to czy inne kluby mają gangsterów czy nie. Chodzi o to
@1906Misiek1906 nie miała żadnego wpływu, stadion miał być mniejszy idealnie skrojony, pojawiła się wizja euro i zmieniono plany. Dlatego dwie trybuny są inne a dwie inne. Lobbowano żeby w ogóle stadion powstał. Wisła była wtedy wizytówka w Europie i zasługiwała na stadion.


@d__m: może jeszcze gangusy zasługują na 500+ za chorobę umysłową każdego z nich? Zaróbcie sobie i sobie budujcie co chcecie, a nie wyciągacie pieniądze z portfela podatnika bo wam
@1906Misiek1906:

Kraków był miastem starającym się o organizację Euro 2012. Stadionem, na którym miałyby się rozgrywać mecze w Krakowie był stadion, na którym swoje mecze rozgrywa Wisła Kraków. W związku z tą kandydaturą zdecydowano się na zmianę projektu, który wcześniej zakładał pojemność wynoszącą ok. 21 500 miejsc (patrz sekcja: Budowa i jej koncepcje). W zmienionym projekcie stadion ma znacznie zwiększoną pojemność i spełnia wszystkie wymagania UEFA stawiane stadionom klasy Elite[30].

13
@1906Misiek1906 ale bo co? Teatr, opera, stadion. Czego #!$%@? nie rozumiesz? Jedni chodzą tu inni tam. 23k osób znalazło rozrywkę w sobotę na stadionie, to dla nich. Miasto spełnia swoje zadania. I wbij sobie do tego pustego łba, że #!$%@? za szalik dostaniesz w każdym mieście w Polsce i w większości w Europie. Nie jest to problem Wisły. Nagle wszyscy chcą uzdrowić piłkę krajową i światową, wystarczy tylko #!$%@?ć zarząd Wisły i
@1906Misiek1906: Ciekawe czy z tymi napletkami byłbyś taki mądry na żywo i cwany. Po co zaczynasz?


@AntyPOdPIS: chojrak w świecie, #!$%@? w necie. Nie masz argumentów i nie płacisz takich podatków jak ja to siedź cicho. Mięśnie zrobiłeś na odżyweczkach i siłowni u Miśka, że wyskakujesz z argumentem mięśni?

@1906Misiek1906: Nikt nie zastrasza władz miasta i klubu. Nawet gdyby była, to prawda, to co robi policja, że takie rzeczy
@1906Misiek1906: Chojrakiem jesteś ty, zacząłeś pierwszy. Co mają do tego podatki? Też płacę podatki. Jeżeli płacisz podatki większe niż ja, to czyni cię to lepszym?

Zaznajom się z sytuacją i się później wypowiadaj. Może pieniądze z 500+ miały iść na policje?
Odpowiem Ci co do tej policji. Są specjalne grupy, specjalne nazwijmy, to "oddziały", które zajmują się pseudokibicami. Policji niczego nie brakuje, ewentualnie chęci lub kompetencji.

Masz kompleksy? @d__m napisał do
@1906Misiek1906: Chojrakiem jesteś ty, zacząłeś pierwszy. Co mają do tego podatki? Też płacę podatki. Jeżeli płacisz podatki większe niż ja, to czyni cię to lepszym?


@AntyPOdPIS: sam zacząłeś pierwszy bo nie szanujesz mojego prawa do nietykalności cielesnej i grozisz mi pobiciem za inny szalik. Gdyby Kraków nie był rządzony przez gangsterów to mógłbym sobie chodzić tutaj nawet z szalikiem Legii Warszawa i takim patusom jak ty nic do tego bo
@1906Misiek1906: Nikt ci nic nie zrobił. Nie groziłem ci, przestań żyć w swoim urojonym świecie i weź leki, których dzisiaj zapomniałeś. Nie potrzeba gangstera żeby dostać w pysk za szalik innego klubu.

Też mi różnica pajacu, naucz się odpowiadać w jednym poście.
@1906Misiek1906: Tak byłoby ok. Sam byś sobie był winny. Odnieś się może do reszty co?


@AntyPOdPIS: przecież napisałeś, że byłoby ok gdyby mnie pobili za inny szalik, a później napisałeś:

@1906Misiek1906: Ciekawe czy z tymi napletkami byłbyś taki mądry na żywo i cwany. Po co zaczynasz?


@AntyPOdPIS: rozumiem, że przed prawnikami byś się tłumaczył tak samo jak Miśki i Sarapaty, że to nie ma dowodów (w tym przypadku
@1906Misiek1906: Zaproponowałem ci gdzieś spotkanie czy coś? Weź naprawdę te leki, proszę cię.
W szachy możemy zagrać przez kurnik ;)

Co dokładnie jest takiego prowokującego w barwach innych klubów,

Barwy innego klubu.

Nigdzie nie napisałem, że kogoś nienawidzę. Ubierasz szalik innego klubu a na niektórych działa, to jak "płachta na byka". Taki klimat, praktycznie od zawsze tak było i jeszcze chwilę tak będzie.