Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jak zaręczaliście się z różowym to dostaliście później od różowego z okazji np. urodzin jakiś droższy prezent, np. zegarek w ramach rewanżu za pierścionek który wiadomo że trochę kosztuje? Zakładamy że różowa zarabia podobną kasę.

#zwiazki #zareczyny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy jak zaręczaliście się z różowym...

źródło: comment_iMXpIpxyPDGdIdYWTfCl0QOkBOZSYBui.jpg

Pobierz

Czy różowy zrewanżował się wam za pierścionek zaręczynowy?

  • Tak 9.6% (96)
  • Nie 90.4% (902)

Oddanych głosów: 998

  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kajtusS: No ja to juz po slubie jestem. Co wiecej zona sama cisnela, ze to bzdura taki jednostronny prezent, ona mnie do tej opinii przekonala i teraz jestem goracym zwolennikiem.
Z drugiej strony mam taki poglad, ze dla mnie pierscionek zareczynowy powinien byc znaczacym wydatkiem w budzecie. Wspiera to przemyslenie tych oswiadczyn, jak ktos kupuje tani, to mi to jakos nie pasuje. Byl temat o ksztaltowaniu meskosci na przyklad -
  • Odpowiedz
@kwiatosz: wedlug mnie rowniez pierscionek powinien byc inwestycja, przedewszystkim zeby oswiadczyny nie byly pochopna decyzja. Jak masz na cos wydac kilka tysiecy, zastanowisz sie kilka razy czy jest to dobra decyzja. Ale nie chce pisac tutaj, ze to mus, bo jestem kobieta i zaraz naskoczy na mnie kilku mezczyzn, ze jestem interesowna i inne. Wiec mowie, ze rownie dobrze pierscionek moze kosztowac 100zl, liczy sie gest.
  • Odpowiedz
@kajtusS: Trudno mi o konkretnych warunkach mowic, jak ktos zarabia 30 tysiecy, to 5 tysiecy na pierscionek to nie jest duzo. Z drugiej strony jak ktos dorabia na studiach za 4 zlote na godzine na barze, to odlozenie 500 zlotych juz jest duza inwestycja. Unikalbym wiec szafowania kwotami, ale co do zasady sie zgodze, ze nie powinna to byc kwota pozwalajaca na pochopne podjecie decyzji.
  • Odpowiedz
@kwiatosz: jesli chodzi o odwdzieczenie sie za pierscionek, nigdy o tym nie slyszalam. Jak tak o tym mysle, jest do calkiem fajny pomysl. Ja ogolne zawsze w moich zwiazkach robilam swoim partnerom czestsze prezenty, np. Kupujac mojemu bylemu krzyzyk srebrny, ktory mial go chronic w podrozy, kiedy on ze mna zrywal. :D no, w kazdym razie, wydanie pieniedzy na ukochana osobe nie jest dla mnie problemem. Ale zareczyny to dla
  • Odpowiedz
@kwiatosz: zgadzam sie. Ale uwazam, ze zareczyny to jest decyzja, ktorej nie podejmuje sie na studiach. Ja pochodze z miasta gorniczego, u nas panuje tradycja, ze na pierscionek wydaje sie pieniedze z Barborki. Nie sa to na pewno kwoty kilkudziesieciu tysiecy zlotych, raczej wlasnie ok. 4 tysiecy i jest to w naszych kregach juz ladna cena za pierscionek zareczynowy. Ostatnio zareczyly sie moje dwie kolezanki z liceum i jedna pytala
  • Odpowiedz
@kwiatosz: zrobilo mi sie glupio, ze kobiety teraz sie tak przerzucaja miedzy soba tymi certyfikatami i innymi. Ja na pewno nie bede sie dzielila cena swojego pierscionka i nie bede chciala jej znac. Chociaz znajac mojego faceta, dostane cos z wyprzedazy, zeby mu zostalo jeszcze na jakas gre na playstation.
  • Odpowiedz
@Eugeniusz_Zua: moze:D ale tak jak mowie, nie mysle o zareczynach. Bo o ile moj facet jest naprawde fajny i sie dobrze dogadujemy i szanujemy nawzajem, niw moge go sobie wyobrazic jako meza. Poki co jest zaabsorbowany grami i paleniem ziola, a nie zakladaniem rodziny ;d ja tez siebie nie widze w roli zony. Te role niosa za soba odpowiedzialnosc i zmiane sposobu zycia wedlug mnie. Chociaz zdumiewa mnie, ile moich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: nie, bo pierścionek jest symbolem. W przypadku zerwania pierścionek się oddaje. Czyli teoretycznie go wypożyczasz, a nie dajesz na własność. Jeśli Ci szkoda kasy to nie musisz kupować drogiego, nie musisz kupować wcale, możesz się zaręczyć kapslem od tymbarka xD
  • Odpowiedz