Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy

Otóż kilka miechów temu się zwolniłem z #gownopraca, niby była spoko a jednak kasa słaba. Z oszczędnosci zylem kilka miechów, spełniłem kilka marzeń i jest gites. Plan był taki żeby teraz przeprowadzić sie do większego miasta gdzie studiuje (wyprowadził bym się od rodziców) i zaciągnąć się do korpo żeby te z 2.5k na start było.

Dostałem jednak wczoraj propozycję powrotu do pracy na stanowisko zastępcy menago. Kasa średnia, ale jest duża szansa dostania w ciągu roku awansu lub nawet własnego sklepu. Minusem jest tutaj to że musiał bym siedzieć w swoim mieście dalej. Co robić?

#logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #praca #pracbaza
  • 18
@LocaJohny: @flito: Może nie być fajnie, ale jak poznasz świat dosyć szybko to będziesz wiedział na czym stoisz, a to już połowa sukcesu do znalezienia szczęścia na tym świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@flito: @puto: No wlaśnie w tym mam problem, chciałbym wyjechać, zacząć sam żyć i robić wszystko po swojej myśli, ale z drugiej strony widzę po osobach z którymi pracowałem że wszyscy którzy byli zastępcami menago w ciągu kilku miesięcy dorobili się własnego sklepu lub poszli na fajne stanowisko do centrali. W ciągu ostatnich 2 lat było 3 zastępców, 2 z tych osób dostały sklep jedna poszła do centrali, więc wiem
@LocaJohny: hmm powiem tak. Co to znaczy dostali własny sklep? Zostali kierownikiem i sobie zarządzają, czy dostali lokal na własność, wyposażenie, pracowników, i zarabiają krocie. Bo jeśli druga opcja to fanie, jeśli nie, to się nie zastanawiaj i idź do dużego miasta
@flito: Dostali sklep we franczyze, czyli centrala wszystko zapewnia, ty zatrudniasz osoby, prowadzisz ten sklep i oni kontrolują jak go prowadzisz. Tak czy siak własna DG i myślę ze z 3-4 na reke jest.
@LocaJohny: z tego calego sklepu to sie wlasnie przyda nauka zarzadzania sklepem w praktyce. O ile w przyszlosci bylbys chetny otworzyc swoj sklep, albo handlowac itp. 3-4 netto cbl? Aspekt finansowy nie oplaca sie jako cel ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@LocaJohny: to zdecydowanie mało.. empik ma sens w dużych miastach. W dobie internetu coraz mniej ludzi kupuje książki, czy płyty w sklepie.

Moim zdaniem to wszystko za 3-4k netto to słaba opcja
@LocaJohny własna DG to nie jest jakiś turbo wpis w CV.. mam 26 lat , DG od 3.

Cóż, jak uważasz, ale po przeprowadzce to większego miasta zamienilbys perspektywę np. a empik;)