Wpis z mikrobloga

Witam. Bardzo spodobał mi się pomysł z lekturami, więc postanowiłem go zrealizować. Oczywiście głosujecie na najgorszą. Natomiast jak się przyjmie ta wykreślanka to zapewne zrobię część drugą tej wykreślanki.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli chcesz być jutro wołany, mozesz kliknąć w plusa lub też zaobserwować tag ---> #wykopowawykreslanka
oba-manigger - Witam. Bardzo spodobał mi się pomysł z lekturami, więc postanowiłem go...

źródło: comment_uvYzKxAOprlozJucpoLBGS0IhxzCrsnt.jpg

Pobierz

Zagłosuj na najgorszą lekturę:

  • Dziady 21.6% (915)
  • Pan Tadeusz 12.4% (526)
  • Zemsta 2.4% (103)
  • Romeo i Julia 5.8% (247)
  • Lalka 9.7% (413)
  • Zbrodnia i Kara 2.1% (89)
  • Chłopi 29.1% (1233)
  • Antygona 6.9% (291)
  • Makbet 3.2% (136)
  • Kamizelka 6.8% (289)

Oddanych głosów: 4242

  • 130
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alex_mski: czy ja wiem, niejednokrotnie czytałem na mirko jak wykopki krytykowały Mickiewicza i ogólnie cały romantyzm, może w tym głosowaniu głosują na dziady bo były nudne, ale nie zdziwiłbym się jakby było tak jak mówię
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: to jest jakiś kompletny wysryw Mickiewicza. Na początku jakieś pogańskie obrzędy. Potem zmiana tematu na sytuację polityczną. Bohater przezywa jakieś ostre schizy, sam nie wie czy jest Konradem, Gustawem czy innym Kordianem. Na koniec promowanie mesjanizmu: że wystarczy się poświęcić i #!$%@?, wygrało się moralnie i zaborcy #!$%@?. W 1944 się taki mesjanizm objawił, jak Okulicki i Bór-Komorowski zaczęli Powstanie Warszawskie. Ćwierć miliona ludzi do piachu, Warszawa #!$%@? ale "wstrząsnęli
  • Odpowiedz