Wpis z mikrobloga

@Sune: Zdaję sobie z tego sprawę.
Powiedzmy, że mam też umiejętności, biznes plan, itp. z czym mógłbym zwrócić się do takiego inwestora.
@MlLF: kradzież pomysłu to nie problem, bo i tak będzie musiał zaryzykować i wydać pieniądze + znaleźć i zapłacić temu, kto mu to zrealizuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzieś właśnie słyszałem od któregoś z polskich popularnych programistów, żeby się nie bać dzielić pomysłem, bo sam pomysł to jeszcze nic.

W każdym razie najlepiej nie mailowo, a osobiście umówić się na spotkanie, przedstawić cały plan jaki na to
@MlLF: Jeśli będziesz miał działający prototyp to wtedy szukaj, jak masz sam pomysł to nikt w to nie wejdzie.
Nie musi być cała gotowa aplikacja, wystarczy ten innowacyjny fragment, żeby go zaciekawić. W moim przypadku wystarczyło 200 linii kodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MlLF: warto nakreślić ogólny zarys, do czego by służyła Twoja aplikacja, bez szczegółów technicznych i implementacyjnych, bardziej przedstawiając korzyści jakie płyną do użytkowników. Inwestora musisz przekonać, że będzie miał z tego hajs, a hajs to użytkownicy.
Pamiętaj że startup z biznesplanem to już nie startup ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MlLF: Zabezpieczenie to żadne, ale jako potencjalny inwestor nie szukałbym innego wykonawcy ponieważ wiem, że zrobisz to lepiej (jeśli masz know-how) i jesteś zaangażowany w przedsięwzięcie. Szukać trzeciego podykonawcy to zbyt duży kłopot.
@jdbc: @Arveit: @fspl2: Problem jest w tym, że to nie jest coś "innowacyjnego" pod względem technicznym/technologicznym. Bardziej całkowite odwrócenie podejścia w pewniej branży. Każda agencja mogłaby coś takiego zaimplementować.
Dlatego tak zależy mi na ochronie "pomysłu" przy ewentualnych rozmowach.
Z drugiej strony bez rozmów nic nie wyjdzie więc muszę ryzykować :)
@MlLF: Zainteresuj się czymś co nazywa się Anioły Biznesu. Niekiedy zdarzają się spotkania w Warszawie wyjaśniające tego typu idee. Osobiście polecałbym się wybrać na konferencje, na których są inwestorzy i po prostu poznać środowisko, rozmawiać w kuluarach.
Co do pomysłu i jego kradzieży; Jest to trudne w naszych warunkach, bo nawet podpisanie NDA nie da Ci nic, jeżeli nie masz środków aby egzekwować umowę. Standardowo przygotowuje się bardzo konkretny biznes plan,