Wpis z mikrobloga

Teraz opowiem wam na podstawie iphone dlaczego w polsce nigdy nie będzie dobrze. Średnie wynagrodzenie w ameryce to 25$ na godzine(według www.fool.com), to daje 44 godzin pracy na nowego xS bo tam kosztuje 999$ + (vat uznajmy 10%) czyli około 1100$..
W Polsce średnia to 30zł (forsal.pl) czyli około 167h żeby kupić iphona za 5000 zł, czyli przeciętny polak musi pracować ponad 4 razy dłużej!
Jak żyć, w tym antyludzkim kraju (,)
#apple #polska #usa #zalesie
  • 35
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Krychun tutaj są przetargi, nie potrafię tego obliczyć, chodziło mi żebyś znalazł stronę producenta odrzutowów we wersji polskiej i amerykańskiej
  • Odpowiedz
@Derref: Weź pod uwagę to, że koszty życia są proporcjonalnie wyższe (rachunki za cokolwiek, chociażby abonament no limit dla 1 osoby w polszy 20zł/msc, w stanach $80+Tax), w stanach wszędzie muszą dojeżdżać, bo poza njujorkiem waszyngtonami i innymi Losandżelesami to mają jeden wywalony Walmart na całą miejscowość, u mnie np. w mieście mam w promieniu 500m Carrefour, Biedronkę, 2x Dino, Aldi i Lewiatana.
W Polsce nie trzeba wszędzie dojeżdżać, jest
  • Odpowiedz
@Derref: Oprócz tego masz dużo droższe jedzenie i artykuły codziennego użytku.
Co z tego, że zarabiają kilka razy więcej, skoro też więcej wydają na normalne życie.
Porównujesz tak, jakby ktoś zarabiał w USA i mieszkał w Polsce, a myślę, że trzebaby zrobić porównanie na podobnych płaszczyznach
Chętnie takie zobaczę, bo lubię takie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@n8n8n8n: co za dzban xD Sam mam samsunga i nie kusi mnie na zmianę obozu, podałem ten przykład bo mnie zainspirował inny wpis (nie podam kogo, bo go zaczniesz homosiem nazywać xD)
  • Odpowiedz