Wpis z mikrobloga

Wołam #silownia #suplementy #dieta #pytanie
#mirkokoksy Mam pytanie odnośnie odżywek ALE WHEY, mam białko, kreatyne, bcaa. Celem moim jest zwiększenie masy, wcześniej prałem samo białko, staż trernigowy mój jest dość długi. Do meritum, jak tego używać? Czy porcja białka rano a potem na wieczór, kreatyne przed treningiem, oraz bcaa w czasie jest dobra? Co z braniem odżywek w dniu nietreningowym? Jeśli ktoś się odezwie będę bardzo wdzięczny. Muszę od jutra stosować suplementacje,wcześniej, poza paroma epizodami z samym białkiem ćwiczyłem tylko na sucho.
  • 8
@zdzislawspanialy:
Kreatyna 5g dziennie codziennie, nieważne o jakiej porze.
BCAA nie bierz wcale.
Białko to jedzenie. I traktuj je jak jedzenie. Masz opracowaną dietę, czy kupiłeś białko bo "trzeba pić białko, bo gainsy"?
@zdzislawspanialy:
1. Kreatynę bierz po treningu w dni treningowe, w dni nietreningowe bierz do posiłku z węglami, unikaj brania z tłuszczem. Najlepiej się wchłania.
2. Białko jak kolega @MrGalosh opisał.
3. Bcaa pij w trakcie treningu, ewentualnie przed. Służy to temu, żebyś nie degradował mięśni podczas wysiłku.
@zdzislawspanialy: słuchaj pana MrGalosha, bo mądrze prawi, a krewetkowego to tylko co do punktu 2. xD w białku masz te same aminokwasy co w bcaa, a nawet więcej, wiec na logikę nie ma sensu brać tego samego dwa razy. A kreatyna się i tak wchłania i tak.