Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy z #honor 8 od #huawei. Kupiłem go żonie i wszystko jest ok oprócz tego, że nie znajduje mi aktualizacji. Ściągnąłem Firmware Finder. Robię wszystko zgodnie z instrukcją i po pobraniu i restarcie wyskakuje komunikat, że nie można zainstalować aktualizacji. Czy jest możliwość ściągnięcia aktualizacji na kartę pamięci i zainstalowania bezpośredniego? Czy brak możliwości aktualizacji jest podstawą do uznania reklamacji? W opisie aukcji jest informacja, że ma androida 6 i tak w rzeczywistości jest. Telefon nowy z przejściówka z UK.
Proszę bardzo o pomoc, bo nie wiem, jak to ruszyć..
  • 5
@miekki_am: kupiony w Proline? Zobacz czy masz aktualizacje dostępną przez HiCare.

Jak to nic nie da, to spróbuj przebrandowac telefon. Na xda coś powinno byc. Pytanie czy warte zachodu i nie lepiej zwrócić jeśli nie minęło 14dni.
@czesieq4 tak, w Proline. W hicare nic nie wykrywa. Kupiłem w dobrej cenie więc chyba opłaca mi się pobawić. Czy jest to bardzo trudne przebrandowac telefon? Co potem z gwarancją? Czy to jest kwestia konkretnego egzemplarza czy wszystkie u tego sprzedawcy tak mają?
@miekki_am jeśli zaktualizowałeś choć raz telefon przez FF do nieoficjalnej wersji (niedostępnej normalnie przez OTA) to zapomnij o dalszych aktualizacjach. Nie wykryje żadnej.
FF działa teraz tylko na Androidzie 7.0, na 8 już nie. Może przez hisuite dasz radę zrobić rollback , a potem przez OTA