Wpis z mikrobloga

W końcu. W końcu wiem jak poprawnie wyciskać i mam nadzieję, że szybko poprawię dysproporcje w bojach (mc 175kg @70, sq 140@65 rok temu - teraz 4x3@120 sprawnie szlo @74kg wagi - klatka....max 3x67.5)

Zdążyłem zrobić
WL 5/40, 5/50, 3/60, 3/65....

I tu zaczyna się nowa era.
Mimo czytania poradników i oglądania na yt jak powinno się wyciskac, wiedzialem, że ciagle coś jest nie tak.
Akurat trening robił gościu, co wyciska po prostu ksiazkowo, kąty w lokciach, prowadzenie sztangi itd, więc poprosilem, żeby zerknal.
Nauka nowego ruchu, wiec 2 serie ze sztanga i potem jakies 5/40, 5/50, 5/55, 3/60

Co było źle?
1. Za szeroki chwyt
2. Sztange za daleko w stronę głowy trzymalem
3. Źle prowadzone lokcie
4. Źle ułożona sztanga w dłoniach (przez to dyskomfort w nadgarstkach)
5. Trochę za wysoko opuszczalem

Co dobrze?
1. Mostek
2. Spiecie i retrakcja lopatek

Ogólnie, to lata temu nauczylem się zlego wzorca i 60kg nie moglem przejsc.
Odkad poprawilem to co robilem juz dobrze poszlo w końcu te >65
Teraz nawet ta ostatnia 60 była lzejsza niż pierwsza 65.
Te dwie serie z samą sztanga i poprawnym ruchem bardziej mi klatę spompowaly niż 4x10 co robilem zawsze na drugim treningu klatki.
Teorię znałem, ale potrzebowalem kogoś, kto mnie po prostu ułoży na tej ławce!

Mam nadzieję, że do końca roku zobaczę swoją wagę na sztandze przy wyciskaniu, bo jak wejdzie mi nowy wzorzec w krew, to progres będzie dlugo, dlugo, dlugo
#mikrokoksy #mirkokoksy
  • 14
@shymon: o panie 170 w mc i ~70wl to rzeczywiście konkretna roznica :D ale tak czy siak nie wydaje mi sie ze po poprawie techniki sie jakos diametralnie zmieni wynik. Raczej bym tu upatrywal w objetosci treningowej i moze slabszych partiach np triceps?
@johnmorra: zmieni diametralnie, wiem to po ostatniej serii @60 z "nowym" ruchem.
Najslabsze partie u mnie to klatka i plecy.
Plecami już się zajalem, leci 50 serii tygodniowo (3 osobne treningi tylko plecy), a klatka w koncu też pójdzie

W mc więcej by poszło, bo w tamten dzień nie byłem jakos nastawiony na zyciowke, był to może 2-3ci tydzień cwiczen po 3 miesiecznej przerwie i nie walczylem specjalnie, więc różnica jeszcze
@IntruderXXL: ale żeby swojej wagi nawet nie wyciskać?:)
Spokojnie, jeśli porównać z wrzesniem zeszłego roku to prawie 10kg więcej mnie jest
@johnmorra: zacznę robić. Kiedyś jak robilem, to suma hantli byla wieksza niż to co na sztandze
@shymon: pisalem ci wczesniej ze technika jakos duzo ci nie da do wyniku bo sam zawsze wyciskalem barkami, zero mostka, za szeroko rece i ogolnie padaka. Podobna sytuacja do twojej bo przysiad i mc 2.5x razy wiecej zawsze mialem a mimo wszystko teraz przy 7kg wiecej na wadze i przedewszystkim lepszej technice robie moze z 10kg wiecej co przy moim i tak kiepskim pr jest niczym. Nigdy jakos za WL nie
  • 0
@shymon przy takiej rotacji przy wszelkich wyciskaniach pracuje glownie przednia glowa naramiennych i jest permametnie przetrenowana.
@bst: nie wiem czy mam rotację w barkacj, na pewno trzeba mi dobrze ustawic miednice->wyeliminować skolioze i przestać się garbic.
Nie robie żadnych innych wyciskan poza klatka, więc przetrenowanie akurat odpada.