Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem używany bagaznik #thule na hak. Nie moge docisnąć tego zapięcia do końca jak jest na haku, bez haka dociska się bez problemu i zamyka na klucz. Mam dać więcej pary czy to może być uszkodzenie?
#rower
  • 14
@galeczek regulacja musi być, bo zawsze jest jakaś tolerancja rozmiaru kuli, zużycie, itd.
Raz widziałem przypadek, że kula idealna ale pod nią za duzo materiału i bagażnik nie trzymał poziomu po zapięciu. Tani hak z allegro.
@galeczek:
1. Kup sobie nowe paski na allegro jak masz zużyte - będą się ślizgać. Kosztują grosze
2. Posprawdzaj wszystkie śruby czy trzymają, możesz użyć kleju do gwitów. Thule daje nakrętki samokontrujące, ale i tak się u mnie luzowały.
Warto dokupić dodatkowe na kontrę jeszcze jedną.
Newralgicznym punktem jest śruba,która mocuje pałąk do ramy -tam gdzie są plastikowe tulejki. To się wyrabia z czasem i trzeba regularnie sprawdzać.
3. Warto przyzipować
@zenek666 Dzięki za rady! Mam jeszcze pytanie odnośnie rejestracji i oświetlenia. Nie zdążyłem jeszcze załatwić 3 tablicy, dużo ryzykuje jadąc przez pół Polski z przełożona tablica z auta? Policja podchodzi do tego bardzo restrykcyjnie? Dwa zestaw oświetleniowy który posiada ta tablica nie spełnia obecnych wymogów prawnych. Tu również pytanie czy niebiescy przymykają na to oko czy walą mandaty za brak np. światła cofania?