Wpis z mikrobloga

Mircy z tagu #informatyka mam pytanie. Próbuje się podłączyć do sieci wifi. Podaję hasło WEP do routera i wyskakuje że błędne.
Na telefonie wpisuję to samo hasło i łączy się z siecią bez problemu. Na pewno wszystko dobrze wpisuję bo sprawdzałem. Ktoś się orientuje czym to może być spowodowane?
Przez WPS się łączy z siecią ale nie urządza mnie to bo muszę to hasło wpisać do wzmacniacza sygnału wifi.
#pomocy #informatyka #niebieskiepaski #pytanie #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac by ktoś pomógł.
  • 6
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@katoda_ltd Tak. Udało się mi jakoś się połączyć. Dziwna sprawa jest taka że mam wzmacniacz sygnału i gdy próbuję się z Nim połączyć to po wpisaniu klucza zabezpieczeń (z routera) wywala błąd że błędne hasło.
I znów na innych urządzeniach tego problemu nie ma. PC może najnowszy nie jest ale jest znów jakimś zabytkiem.
  • Odpowiedz
@elLimon: Może repeater ma inne hasło na swoje WiFi? Bardzo mało prawdopodobne, znakomita większość (o ile nie wszystkie) repeatery po standardowej konfiguracji przejmują hasło głównego AP, ale może akurat w tym wypadku...?
  • Odpowiedz
@elLimon: Musi coś być niekompatybilnego - nie wiem, rodzaj szyfrowania, szerokość kanału, numer kanału, czort wie co jeszcze.Co dokładnie próbujesz podłączać (typ karty sieciowej, wersja sterownika) i do czego?
  • Odpowiedz