Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki spod tagu #rodzice, muszę się wygadać, żeby się uspokoić.

Mam syna w 5 klasie podstawówki. Dzisiaj, do spółki z kolegą z klasy (dajmy mu Andrzej), zaczaili się na podwórku i pobili o rok młodszego sąsiada (powiedzmy - Bartka).

Nie ma mowy o przypadku, czy o jakimś równorzędnym konflikcie. Działali celowo, z premedytacją i bez powodu.

"Konflikt" polega na tym, że sprawcy mają markowe buty, a Bartek ich nie ma (bo jej nie stać). Czyli - mówiąc wprost - gówniarze znęcają się nad młodszym i słabszym, tylko dlatego, że jest od nich uboższy.

Jest mi za niego tak sakramencko wstyd, że brak mi słów.

Rodzice całej trójki się znają, więc jesteśmy w stanie podjąć jakieś skoordynowane działania. Młody na razie o tym nie wie, ale razem z ojcem Andrzeja wstępnie ustaliliśmy, że jutro Marek (ofiara) otrzyma w prezencie w ramach przeprosin buty mojego syna i Andrzeja. Będą trochę za duże, ale na wiosnę powinny się przydać.

Przez chwilę rozważałem, czy nie wysłać syna do szkoły boso, ale jak się uspokoiłem, to stwierdziłem, że to by było lekkie przegięcie (zwłaszcza, że jednak jest już chłodno). Zamiast tego szukam właśnie na OLXie czegoś maksymalnie obciachowego. Oj, jutro jak wróci ze szkoły, to czeka go kilka niespodzianek....

#dziecko #dzieci #dziecinstwo #rodzice #tatacontent

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kptant
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OP: >@dzejzon: Co do kary- buty to świetny pomysł, ale twój syn powinien partycypowac w kosztach. Niech ze skarbonki dołoży i poczuje.

Dostanie w standardzie jakiś badziew, żeby nie mógł powiedzieć, że nie ma w czym chodzić.
Już trochę ochłonąłęm i skonsultowałem z żoną - to nie będą Relaxy z OLX, ani nie będą różowe :). Po prostu zwykłe, tanie
Jak sobie sam wyciągnie ze skarbonki, to sobie może kupić takie, na jakie będzie miał ochotę... Jeżeli mu wystarczy.
  • Odpowiedz
LuksusowyWładca: Ja proponuję inne rozwiązanie - w ramach kary i "resocjalizacji" powinniście kazać dwóm agresorom spędzać czas z ofiarą (napisałeś, że wszyscy rodzice się znają). Tzn. regularnie zapraszać go do siebie i w narzucony sposób zbudować relację. Oczywiście po uprzedniej rozmowie z dzieckiem, już na spokojnie, po opanowaniu emocji. Pewnie młody będzie się wił jak piskorz, płakał, krzyczał, zarzekał, że efekt będzie odwrotny, itd., ale moim zdaniem, to bardziej złożony problem,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Dobrze kombinujesz, rzadko spotykana postawa, zazwyczaj rodzice na siłę bronią swoich wyrostków, ale tak jak przedmówcy pisali - nie dawajcie używanych butów swoich dzieci temu chłopcu, lepiej po prostu wrzućcie ich buty do tych pojemników PCK, a im kupcie zwyczajne buty np. z Decathlona czy nawet Lidla, pozbawione znanego brandu. No i w zasadzie każdy kolejny ruch powinien być przemyślany i najlepiej konsultowany z dobrym pedagogiem czy psychologiem, tak żeby
  • Odpowiedz
niech idzie w szpilkach, będzie pedałem
przy okazji załatwisz sprawę wyzywania przez niego kogoś w przyszłości od gejów
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dawanie używanych to przesada. Tak samo przesadnie próbujesz swojego syna upokorzyć. Ja bym za to ojca znienawidził, za zrujnowanie mi reputacji w klasie. Sytuacja się może odwrócić i wtedy to twojego będą gnębić, a wtedy nie liczyłbym, że inni rodzice postąpią tak samo jak ty. Możesz mu zepsuć dzieciństwo i potem będzie pisał pod #przegryw z anonimowego.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Po pierwsze to nie była tak prosta sytuacja jak ja opisujesz, być może zaczęli mu docinać on się odpysknął i od słowa do słowa... albo poszło o coś jeszcze innego.
Po drugie pomysł z butami jest słaby i tylko nakręci niechęć.
Oczywiście jak się we dwóch zrzucicie, Bartek pójdzie z matką do sklepu i kupi sobie fajne buty to super ale nie może wiedzieć że to ma związek z tą inbą.
Kara za agresję się należy, nie ma to tamto ale jak im schowacie te lepsze kierpce to uwierz mi wg nich będzie to przez Bartka, takie będzie ich odczucie i już z tym nic nie zrobisz, poza tym to jest zemsta,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ale jeśli dacie chłopcu buty swoich synów to oni to obrócą przeciwko niemu... Pójdą teksty w stylu "taki #!$%@? biedak, że w naszych butach musi chodzić" i będą go osmieszac...

Fajnie, że chcecie działac - absolutne propsy, ale pamiętajcie, że dzieciaki głupie nie są i mogą ciągnąć w swoją stronę.
  • Odpowiedz