Wpis z mikrobloga

Obejrzałem cały podcast Joe Rogana z Muskiem 2h ale interesujące 2h muszę przyznać i jedna myśl mnie nachodzi.
Musk zdecydowanie nie jest fanem rozwoju AI, budowaniem maszyn opartych na sztucznej inteligencji, programowaniem naszych wspomnień w formie elektronicznej (facebook, instagram) sprzedawaniem naszej prywatności itd. HTC VIVE nawet się oberwało i technologii VR.

Pytanie jest następujące, skoro nie lubi on tak AI, Machine Learning technologii opierających się na tych nowalijkach i przepowiada czarnowidztwo w tej kwestii...

To dlaczego buduje on samochody które na tym bazują?
Na AI oraz Machine Learning. Kiedy samochód na podstawie zachowań kierowcy jest w stanie przewidzieć ciąg wydarzeń po sobie itd. Troche wieje mi tu hipokryzją.
Joe Rogan mówi że lubi nowoczesną motoryzację ale kocha swoje 30 letnie porsche które jest odizolowane od tych wsystkich technologii dające frajde z jady i kiedy czujesz te wszystkie KM, na co musk odpowiada ale TESLA to szczyt ludzkiej technologii i inteligencji zamknietej w formie programowalnego komputera ktory w niektorych przypadkach przejmuje kontrole nad samochodem. Ja rozumiem ze dla naszego bezpieczenstwa ale to i tak stoi w rozkroku wobec tego jakie ma on zdanie na temat AI, ML itd a wizja AI asystentów tak wszechobecnych jak ta nadchodząca od Google potrafiąca bez problemowo zdać test Touringa spędza mu sen z powiek.
#musk #pytanie #tesla #nowetechnologie #ai
  • 10
  • Odpowiedz
Bo Musk jest rasistą (specisistą? gatunkowcem?)! Humans uber alles!
Sztuczna inteligencja tylko w wąskim zakresie a nie, że będziemy w najlepszym wypadku zwierzątkami w zoo.
anon-anon - Bo Musk jest rasistą (specisistą? gatunkowcem?)! Humans uber alles!
Sztu...
  • Odpowiedz
rozwój AI to krok ku dobrej przyszłości


@evolusin: przy obecnym modelu rozwoju AI, czyli ślepy wyścig bez większego zrozumienia, naprawdę realny jest scenariusz, że pierwsza AI, która osiągnie singularity będzie czymś w stylu maszyny do produkcji spinaczy ze znanej anegdotki i przerobi cały wszechświat w spinacze. To nie jest dobra przyszłość.
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: troche kwestia tego że Musk chyba uważa że rozwój AI jest nieunikniony i to że on się wycofa z wyścigu nie znaczy że nikt inny jej nie zrobi.

Więc lepiej żeby on zrobił, na swoich warunkach.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sakfa: on chce by AI bylo regulowane. Ale regulowane AI jest boot strapem technologii ktora nie pozwoli jej dynamicznie sie rozwijac. Mowi o tym ze rozmawial o tym z kongresmenami ale oni nie rozumieja tematu i nie staraja sie zrozumiec bo wszystko to co slysza i scenariusze traktuja jako sci fi i bzdure.
Musk mowil otwarcie ze to w jaki sposob rozwija sie Boston Dynamics jest dla niego przerazajace i
  • Odpowiedz