Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ma ktoś z Was doświadczenie w walce o odszkodowanie z biurem podróży? Jakaś konkretna kancelaria prawna, znany prawnik od prawa turystycznego oraz dokąd pisać skargi? Lecielismy do Grecji, opóźnienie kilkanaście godzin, stracona 1 noc oraz posiłki. Spaliśma na lotnisku na ziemi z dzieckiem, brak informacji, ciągłe zwodzenie.... reklamacja złożona do biura zgodnie z przepisami. Biuro nie odpowiedziało w ustawowe 30 dni. Odpowiedź spóźniona i przyznane 440 PLN odszkodowania..... #prawo #kiciochpyta #odszkodowanie #oszustwo #poradyprawne
  • 4
@Ogar_Ogar: tabela frankfurcka nie ma zastosowania w Polsce. Każde biuro to podnosi i nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, że sąd tego zarzutu nie uwzględnia. @garniturowiec: O ile odszkodowania wnosiliście? Wg mnie 440 zł to nie jest wcale tak mało, jeżeli reszta warunków się zgadzała. Brzmi brutalnie ale umowa o imprezę turystyczną jest umową o charakterze "pakietowym" (Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 31 października 2014, sygn. akt V
Każde biuro to podnosi i nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, że sąd tego zarzutu nie uwzględnia


@AlezPanieMecenasie: Ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia - oczywiście tabela nie jest źródłem prawa wprost, ale pomocniczo się sprawdza przy wyliczeniu.