Wpis z mikrobloga

@Czarko: No to Oks. Jak masz PR/paszport i coś doświadczenia to robota FIFO jest, kasa się zgadza, tylko life style słaby. Znajomy właśnie rzucił robotę w biurze i przeprowadził się z rodzina na pustynie (żona pracując 2 dni w tyg. zarabia więcej niż on na cały etat w biurze ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@Czarko: sam bylem na W&H ale nie pracowalem w gornictwie tylko w informatyce. Szybki rzut oka w google pozwala jednak myslec ze jest spora szansa ze nic nie stoi na przeszkodzie zeby pracowac na tej wizie tez w branzy gorniczej.
Sugeruje raczej zignorowac sugestie kolegi @lemkoo o tym jakoby na tej wizie mozna bylo co najwyzej pracowac na zmywaku. Sugestia o tym zeby nie dalo sie w ten sposob dorobic i
StefanH - @Czarko: sam bylem na W&H ale nie pracowalem w gornictwie tylko w informaty...

źródło: comment_LB4SQp03tRlcWsGSCrqRxrwJYu4TFVyi.jpg

Pobierz
@StefanH: Hahaha... powiedz to koledze @Cash1337 ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do przeciwskazań do otrzymania pracy na W&H, to lista jest długa, zacznijmy może od tego, że pozwala na pracę u jednego pracodawcy nie dłużej niż 6 miesięcy. A co do zarobków i lajfstajlu, to sprawdź jeszcze ile wydajesz, spędzając większość życia na pustyni pośrodku niczego...
@lemkoo nie chce mi sie z Toba dyskutowac bo po samym sposobie odpisywania widze ze raczej nie nadajemy na tych samych falach.
Tak czy inaczej mam wolna chwile i chce pomoc koledze @Czarko bo widze ze mieszasz mu strasznie w glowie tak wiec:
Pol roku na wizie - doczytaj prosze - https://www.homeaffairs.gov.au/trav/work/empl/whm-six-months-one-employer - wspomnialem w moim pierwszym komentarzu ze sugeruje zeby doczytac przed podjeciem decyzji - doczytac wlasnie o takich kwestiach a
@StefanH: no tak. znam kogoś kto zna kogoś... a szwagier w angyly to po £5k na miesiąc wyciąga. A potem płacz, bo jednak nie zatrudniajo i jeszcze trzeba za hostel płacić. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w ogóle to w Stanach lepiej...

Sprawa z Australią jest prosta, masz wizę PR/paszport - jest fajnie; nie masz - nie jest fajnie. Powodzenia w dorabianiu się. ¯\_(ツ)_/¯
@lemkoo stary co Ty wypisujesz? Znam kogos kto zna kogos? Typie - mieszkam w Australii juz 4 rok - sam bylem na W&H - moj najblizszy kumpel tutaj byl na W&H - moja dziewczyna tutaj jest na W&H - bedac na W&H pracowalem w branzy informatycznej a nie na jakims zmywaku - moj wspollokator pracuje na roznych kopalniach w systemie FIFO.
Ziomus piszesz jakbym mowil o bratanku wujka mojego kuzyna a ja
@lemkoo: @StefanH: dzięki chlopaki :) jak już powiedziałem ja nie potrzebuje żadnej wizy. Mogę legalnie pracować w Australii jako obywatel Nowej Zelandii. Szukałem kogoś kto fizycznie pracował tam w górnictwie i może mi opowiedzieć o realiach :)
@StefanH: Człowiek sukcesu, nie pogadasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Typie - mieszkam w Australii... i nie muszę sobie siusiaka przedłużać plusikami z tego powodu. Dziewczyna i kumpel też #programista15k na W&H czy raczej zmywak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@StefanH
@Czarko
Do pracy w kopalnii pewnie trzeba miec spore doswiadczenie, co? Jak tak realnie wygladaja zarobki, bo w necie to rozne rzeczy pisza. Swoja droga pogralulowac umiejetnosci znalezienia normalnej roboty na WHV! Serio podziwiam. Ja dostaje jedynie maile zwrotne z seeka, ze pracodawca nie jest mna zainteresowany :P

@lemkoo Pamietaj prosze, ze to, ze ja tu robie na zmywaku i nie potrafie sie od ponad dwoch miesiecy utrzymac nie oznacza, ze
@Cash1337: Zaraz, zaraz... kilka dniu temu pisałeś, że wszyscy z którymi gadasz, mają takie samo zdanie o Australii (na W&H) jak Ty, coś się zmieniło?

Chyba byłoby Ci łatwiej, gdyby przed wylotem ktoś sprowadził na ziemię Twoje oczekiwania? A jak narazie na wykopie to tylko propaganda sukcesu pod tagiem #australia. Kraj jak najbardziej świetny, nie zamieniam go na nic innego (a już szczególnie na USA - jestem tam kilka razy
@Cash1337 dzieki :)
Nie podam Ci szczegolow dotyczacych znalezienia zatrudnienia na kopalni jako pracownik fizyczny bo to zalezy od tego co dokladnie sie robi a sa bardzo rozne specjalizacje. Z rozmow z 3 roznych osob pracujacych na roznych stanowiskach wiem ze kryteria sa bardzo rozne i zarobki rowniez. Na pewno potrzeba kilka podstawowych "ticket'ow" jak na to mowia czyli kursow, certyfikatow takich jak White Card czy inne tego typu budowlane/fizyczne/BHP papierki.
Wiem
@lemkoo Z pewnoscia nie napisalem, ze wszyscy maja takie zdanie. Ostatnio parokrotnie wspominalem nawet o tym, ze zdziwiony jestem, ze duzo osob z Europy Zachodniej pracuje za polowe minimalnej krajowej i zachowuje sie, jakby wygrali na loterii. Codziennie spotykam ludzi, ktorzy rowniez nie widza nic specjalnego w tym kraju. Nawet Australijczykow :) Ale spotykam tez osoby, ktore z usmiechem na ustach robia na farmach po 12h dziennie cieszac sie, ze moga tu