Wpis z mikrobloga

Ej czy ktoś się orientuje się jak będzie działać ten "pre-settled status" po brexicie? Z tego co wiem to wystarczy być w UK z paszportem i gdzieś mieszkać przed 2021 w tym ich "implementation period" i póżniej trzeba złożyć wniosek do końca marca. Ktoś może mi sprostować bo nie jestem pewny.

Jestem teraz w Polsce i zawsze chciałem mieszkać w anglojęzycznym kraju bo kocham angielski (no i oczywiście chce żyć lepiej) ale UK wychodzi z UE więc nie jestem pewien czy powinnienem ryzykować. W 2019 kończę technikium więc bym musiał bardzo się sprężać i kasę oszczędzać szybko. Z edukacją to też tak nie za wesoło bo szczerze to ja nic nie umiem a studiować nie zamierzam (w sumie też nie mogę) więc droga z wizą po brexicie odpada. Więc teraz jest jedyna taka szansa do UK.

Ewentualnie myślałem o Irlandii (jak chcę po angielsku rozmawiać) lub Norwegii (coś pod standard życia). Proszę Jamesy i inne zagraniczaki o poradę.

#uk #anglia #brexit #irlandia #norwegia #zagranico
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SPESHIMEN:

Ej czy ktoś się orientuje się jak będzie działać ten "pre-settled status" po brexicie? Z tego co wiem to wystarczy być w UK z paszportem i gdzieś mieszkać przed 2021 w tym ich "implementation period" i póżniej trzeba złożyć wniosek do końca marca.

Jest dokładnie tak jak napisałeś, przy czym do końca czerwca. Ale jest jedno ale - wszystko to póki co są jeszcze mniej lub bardziej oficjalne propozycje,
  • Odpowiedz