Wpis z mikrobloga

Mirki nie wiem kompletnie co robić. Otóż poszedłem do nowej szkoły (technik informatyk) i ogólnie jest 3 w rankingu najlepszych szkół w tym mieście i wszystko byłoby spoko gdyby nie ludzie. Gadałem tylko z jakimiś typami co gadają głównie o grach i filmach(takie trochę geeki). Niektórzy walczą o wpływy tych popularnych którzy nie są otwarci na nowe znajomości. Oprócz nich są ze 2 grupki po 3 osoby. Ze mną nie chcą gadać nawet gdy ja probuję(imponuje im wapowanie w czasie lekcji i ogólne robienie przypałów). Nauczyciele jeśli chodzi o mężczyzn są wymagający ale da się z nimi pogadać za to prawie wszystkie nauczycielki to stare baby co drą jape bo nie ogarniają co się dzieje (typiara zaczęła się na nas drzeć na pierwszej lekcji bo ktoś się tam zaśmiał). I teraz pytanie: czy serio opłaca się tam chodzić choćby dla samej nauki? Czy faktycznie dobra szkoła informatyczna jest mi potrzebna? Bo mam alternatywę gdzie pare moich ziomków się przepisała i są w niej ludzie z moich terenów. Tylko odbiega od obecnej o wiele jeśli chodzi o poziom nauczania (ale przynajmniej nie będę sam siedział na lekcjach i znajdę kogoś do rozmowy). Sory jeśli to chaotycznie napisałem, ale tak się stresuję przed tą szkołą, że parę dni jem jedną kanapkę na dzień bo nie mam apetytu przez ten #!$%@? stres. Miał tak ktoś?
#przegryw #szkola #techbaza
  • 23
@doomky chodzi mi bardziej o to czy ktoś może ma doświadczenie z technikum informatycznym. Czy faktycznie więcej się nauczę w szkole o wyższym poziomie, bo ludzie pisali że pokończyli te technika i #!$%@? potem umieli.
@noitak: Skończyłem technikum informatyczne, nawet mam ten tytuł ( ͡° ͜ʖ ͡°) I powiem Ci, że najwięcej to się nauczysz samemu (u mnie jak ktoś był dzbanem to po prostu nie zdał egzaminu na koniec 4 klasy). Nauczycieli z pasją i odpowiednim podejściem jest naprawdę mało, a jeśli masz zapał i chęci do nauki to sporo jesteś w stanie sam się nauczyć. W szkole możesz ewentualnie podpytać
@noitak: Nie jest. Szkoła aktualnie nie jest warta nic, studia tylko niektóre są coś warte, ale bez cudów, wyjątkiem jest medycyna.
Informatyki jesteś w stanie nauczyć się tylko sam - im szybciej zaczniesz zdobywać doświadczenie, tym lepiej.