Wpis z mikrobloga

  • 4
Witam gdzie najlepiej zaparkować w #gdansk chcąc zwiedzić rynek, myślałem żeby rozpocząć od bramy zielonej zatem chciałbym zaparkować na wyspie spichrzów, co prócz rynku poradzicie jeszcze obowiązkowo odwiedzić?, zwracam się równiez do całe #trojmiasto bo jezcze chce odwiedzic #sopot i #gdynia, co u was warto zobaczyć, i gdzie zaparkować? #zwiedzajzwykopem
  • 20
  • Odpowiedz
To zależy w jaki dzień i o której godzinie chcesz parkować. Praktycznie cały Gdańsk Główny objęty jest strefą płatnego parkowania. Zwiedzanie zalecałbym jednak rozpocząć od Bramy Wyżynnej. Zostawiasz sobie auto na którejś z ulic w obrębie Ronda Sobieskiego i wszędzie masz blisko. Jeśli cebula, to jest sporo uliczek, gdzie można postawić auto na krzysia, tylko trzeba jeździć i patrzeć za miejscem.
  • Odpowiedz
@ixyz: wychodzimy na dwór, jedziemy do miasta w znaczeniu do centrum, nie mamy starówki, rynek jest z warzywami, jagody to te czarne a borówki czerwone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dyskoteka: Gdzie jest w Gdańsku rondo Sobieskiego? Czy masz na myśli Targ Drzewny? Domyślam się, że tak, ale pierwszy raz słyszę aby ktoś tak mówił o tym miejscu i byłem ciekawy skąd to wziąłeś.
  • Odpowiedz
@zlotuwa: No to jestem jeszcze w stanie zrozumieć, bo turysta który nie zna miasta, nie wie do końca jak się nazywa to miejsce, a czy są tam jakieś dobrze widoczne tablice z nazwą to szczerze mówiąc nie wiem. Może są, oczywiście i ja w obcym mieście wolę spojrzeć na nazwę ulicy zamawiając taryfę, ale są różni ludzie. Jednak skąd ktoś sobie wymyślił nazwę rondo Sobieskiego to nie pojmuję. Tzn. wiadomo, od
  • Odpowiedz
@KilY szczerze mówiąc to byłem przekonany, że to rondo się naprawdę nazywa rondem Sobieskiego. Od dawna używam tej nazwy, a usłyszałem ją chyba w taksówce i jakoś tak sam zacząłem jej używać. Wszyscy zawsze wiedzieli o co chodzi i nikt nie pytał, więc nawet nie wnikałem :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Shanikot byłem, trochę pozwiedzalem, zaparkowałem gdzie wskazywał
@zolcix także dzięki, najbardziej zaskoczyłem się tym jacy tu są mili ludzie, szczena mi opadła, także #gdansk jest bardzo przyjaznym miastem dla ludzi :-)
  • Odpowiedz
@dyskoteka: No tak, w sumie nie jest jakoś trudno się domyśleć o jakie miejsce chodzi, ale dziwię się że nikt nigdy nie powiedział ci, że to jest Targ Drzewny :-) Nie ma czegoś takiego jak rondo Sobieskiego :-)
  • Odpowiedz