Wpis z mikrobloga

Witajcie,
Tym razem nie będzie już kontynuacji wpisów o przygodach małego Marcinka. Mam natomiast DLA Was informację. Otóż tak jak większość z Was trafnie typowała: historia z dziewczyną od fuckera była od początku do końca zmyślona. Nie chciałem już Was dłużej trzymać w niepewności. W całej tej historii nie chodziło mi o zdobycie miliona plusów, ale o sprawdzenie jak odbieracie samotne matki z dzieckiem oraz jakich "rad" mi udzielicie. Ciężko było wysnuć odpowiednie wnioski, ponieważ w całej tej zabawie dało się wytypować kilka obozów: tych którzy twierdzili, żebym się ewakuował, bo "gówniak", tych którzy twierdzili, że jestem betabankomatem oraz tych którzy mimo wszystko mówili, żebym się trochę pospotykał i zobaczył jak to wyjdzie. Co dało się zauważyć na pierwszy rzut oka: samotna matka + dziecko, z góry zostawała uznana, za prawie bezwartościową osobę, bo pewnie dziwka, bo pewnie wyrucha na kasę, w dodatku kto by chciał łożyć na jej dziecko. Osobiście uważam, że jeden życiowy błąd (w sumie nie wiem jak to nazwać?) nie powinien tak bardzo rzutować na postrzeganie takiej osoby. Wpadki się zdarzają i mogą się zdarzyć każdemu z nas. Oczywiście mówię tutaj o sytuacji, kiedy było to "jednorazowe zdarzenie", a nie sposób bycia. Nie będę tutaj wmawiał każdemu, żeby brał się za samotne kobiety z dzieckiem, bo tak będzie "moralnie". Po prostu jest ogrom ludzi na świecie, każdy jest inny, jeżeli ktoś nie chce wiązać się z samotną matką - to ok. Nie musi akceptować dzieci, wolałby mieć pierwsze swoje + milion jakiś innych powodów (w sumie nawet nikt tłumaczyć się nie musi, nie chce, to nie, ma wolny wybór). Natomiast chodzi mi o postrzeganie takich osób, jako gorszych, puszczalskich, maDek, szukających frajera i to już nie jest fair. Czemu niektórzy oceniają takie kobiety z góry? Nikt nie musi się z nimi wiązać, ale odrobina szacunku się należy... Jakby Twoja siostra wpadła i jakiś gościu ją zostawił, to też jeden z drugim byś mówił, że teraz to już tylko frajera musi szukać, albo jest puszczalska? Każdy ma prawo do szczęścia i przykładowo na tym świecie na pewno są faceci, którzy nie mogą mieć dzieci, a bardzo chcieliby je mieć i taka sytuacja byłaby dla nich idealna...

Chciałbym dodatkowo podziękować drugiej stronie barykady, Mirkom bezinteresownie dającym rady na priv, osobom, które bardzo dojrzale podeszły do tematu, nikogo nie przekreślały, "myślały trzeźwo". To pokazuje, że dobrzy ludzie jeszcze nie wyginęli :). Koniec jak ktoś to nazwał "zarzutkowej epopei"

Wołam wszystkich, którzy zaplusowali poprzedni wpis.
Poprzednie wpisy:
https://www.wykop.pl/wpis/34939243/czesc-mirki-postanowilem-dac-jej-szanse-bo-nigdy-n/
https://www.wykop.pl/wpis/34905349/witajcie-mirki-mialem-sie-pochwalic-jak-wyszlo-z-t/
https://www.wykop.pl/wpis/34848331/mirki-znalazlem-ja-jechalismy-dzisiaj-razem-skm-ja/
https://www.wykop.pl/wpis/34793371/ehh-mireczki-co-ja-#!$%@?-to-wstyd-niesamowity-/

#takbylo #truestory #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #trojmiasto #skm
  • 93
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ravciu:

samotna matka + dziecko, z góry zostawała uznana, za prawie bezwartościową osobę, bo pewnie dziwka, bo pewnie wyrucha na kasę, w dodatku kto by chciał łożyć na jej dziecko.


Nie bo dziwka its, tylko bo ma gówniaka
  • Odpowiedz
@Ravciu: szkoda strzepic ryja na wypok.ru zycie a ludzie tutaj to inne bajki. Fajnie jest tu gdy spolecznosc sie jednoczy w jakiejs sprawie lub jak dobry mirek czy mirabelka podpowie w realizacji hobby ale odnosnie takich historyjek to dalbym sobie spokoj. Za duzo tu gimbazy i niecheci wynikajacej z braku doswiadczenia zyciowego przez wirtualne zycie :)
Trzymaj sie Mirku, mam nadzieje, ze choc kilku wyniesie z tej historyjki lekcje
  • Odpowiedz
@Ravciu: z samotnymi matkami (poza tym że <90% to patologia) jest jeden, dupny problem. Matka (każda matka) zawsze stawia dobro dziecka ponad dobro faceta. Zawsze dziecko będzie ważniejsze. W takim przypadku dobro cudzego dziecka. I to jest zajebiscie duży problem który może rozwalić nawet najlepszy związek. Pogodzisz się z tym że zawsze będziesz nr 2?
  • Odpowiedz
Ludzie robią sobie takie testy w internecie, piszą wymyślone historie przez co potem każdy jest na to wyczulony i następnym razem coś prawdziwego zostanie wrzucone do worka z twoją historyjką. Potem się dziwic że nikt w nic nie wierzy. Brawo.
  • Odpowiedz
Ech, jestem zawiedziony takim plot twistem. Ale w sumie nie aż tak. I w dodatku tak to OPie ująłeś, że kupuje to, mimo że można już mieć dość tych rzeczy w stylu "it was social experiment". Ja sam znam z nie tak dalekiej ręki historię o gościu, który został, powiedzmy, "betabankomatem", więc raczej jestem sceptycznie nastawiony do takich wizji, a na pewno myślę, że powinna się wtedy zapalić conajmniej żółta lampka.
  • Odpowiedz
@Ravciu: nieuczciwe wnioski o wykopkach, gdyż sam bardzo wyraźnie zaznaczyłeś, że ta akurat chciała wyssać kasy do oporu. W dodatku żadnej ujmy nie ma w ostrzeganiu kogoś, żeby przyjrzał się czy to nie jest czasem jedna ze statystycznie popularnych sytuacji. Poza tym, część piszących to takie same trolle jak ty.
  • Odpowiedz
@Ravciu: fakty są takie
1. Niestety jesteś wart tyle samo co każdy zarzutkowicz
2. Niestety nie przekazałeś niczego wartościowego, a nawet jeśli ci się to udało to zniweczyłeś wszystko tym, że to tylko zarzutka
3. Lecisz na #czarnolisto bo nikt nie lubi oszustów
  • Odpowiedz
@solufka: ludzie myślą że samotne matki są bezwartościowe, więc op wymyślił matkę - anioła co zostawia swoje dziecko na chacie by iść na randkę XD Nie wiadomo czy to upośledzenie było specjalnie czy miało pokazać je w lepszym świetle, ale udowadnia jaki typ człowieka ceni samotne madki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ravciu:

Natomiast chodzi mi o postrzeganie takich osób, jako gorszych, puszczalskich, maDek, szukających frajera i to już nie jest fair. Czemu niektórzy oceniają takie kobiety z góry? Nikt nie musi się z nimi wiązać, ale odrobina szacunku się należy


Za to masz plusa. Bardzo fajnie poprowadzona zarzutka i wyciągnięte trafne wnioski z dobrym podsumowaniem. Oby było więcej takich merytorycznych zarzutek na mirko :)

Co do samego tematu, też mnie to razi
  • Odpowiedz