Wpis z mikrobloga

Nowy secik strzał. Wreszcie znalazłem czas, by go dokończyć, bo promienie czekały już od zeszłego roku. Slimy, karbon imitujący drewno z delikatnym crestingiem w miejscu oryginalnego loga i lotkami 3" klejonymi z lekkim offsetem, by szybciej nadać rotacji strzale. Miały być dla różowego, ale chyba posłużą mi za turniejówki - za ładne wyszły, by je baba po krzakach pogubiła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#hobby #lucznictwo #sport
daedalus_pl - Nowy secik strzał. Wreszcie znalazłem czas, by go dokończyć, bo promien...

źródło: comment_64bOUKrks1V12f6hq4ArG2X8ViQPt0FF.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
znaczy sam je zrobiłeś?


@Jofiel: Przy robieniu strzał bardziej pasuje termin "poskładałem do kupy". Promienie karbonowe się kupuje, nie ma szans ich zrobić domowymi sposobami - więc tylko pomalowałem, dokleiłem groty, nasadki i lotki oraz zrobiłem owijkę.
  • Odpowiedz
@FishyGuy: Te wyszły mnie coś koło 15zł/szt. Jak na taki sprzęt to bardzo mało, ale wszystko sprowadzane było z Ali. Kupując w Polsce pewnie nie zmieściłbym się w 30zł/szt. Największy koszt to oczywiście promień - te z malowaniem imitującym drewno są strasznie drogie i ciężko znaleźć u nas coś poniżej 25zł/szt., podczas gdy na Ali można mieć tuzin już za ~30$.
  • Odpowiedz
@FishyGuy: Dość prosta rzecz. Z narzędzi potrzeba tyko maszynki do klejenia lotek (~100zł). Do tego kleje - do lotek cyjanoakryl lub dedykowany, a do grotów i insertów pod nasadki wystarczy pałeczka kleju termicznego, ewentualnie jakiś epoksyd.
  • Odpowiedz