Wpis z mikrobloga

@kanarex: ja na jesiennym przeglądzie wymieniam zawsze płyn w chłodnicy na zimowy. Poza tym sprawdź filtr powietrza i kabiny. Sprawdź klocki hamulcowe i płyn hamulcowy. Zerknij co ile wymienia się olej w skrzyni biegów, choć myślę że 90tys to nieco za wcześnie bardziej 120-150tys. Niektórzy mówią żeby nie wymieniać wcale.
Obejrzyj w jakim stanie są paski wielorowkowe/klinowe... Jeżeli nie ma żadnych usterek to w sumie chyba wszystko :)
  • Odpowiedz
@kanarex
@Paczek_w_masle Z tego co pamiętam olej w skrzyni co 120k km. Ja bym sprawdził stan sworzni dolnych i górnych z przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) żeby Ci kiedyś koło bokiem nie stanęło. Jeżeli masz benzynę to luz zaworowy pasowało by sprawdzić jeżeli nie był sprawdzany. Jeżeli masz dizla to tlumik drgań skretnych i ewentualnie zabezpieczyć. Sprawdzić gumy na oslonach przegubów, bo później koszta wielkie. Jak coś sobie
  • Odpowiedz
@EN_Norbert Z tym nie wymienianem oleju to jakiś mit jest. Wystarczy instrukcję przeczytać i wiadomo. W Hondach benzynowych, a na pewno w accordach olej w skrzyni biegów się wymienia.

@kanarex Jakbyś wymieniał olej w skrzyni to najtaniej dostaniesz o dziwo w ASO. Honda MTF. A i sprawdź sobie stan metalowych rurek biegnących od pompy wspomagania, najczęściej pada chlodniczka płynu wspomagania, która jest przed chlodnicą. Jak jest w dobrym stanie to porządnie zabezpieczyć
  • Odpowiedz
@junoreactor: ja wymieniam, piszę że niektórzy tego nie robią, nawet sugeruję autorowi żeby sprawdził co ile należy wymieniać. U mnie ASO Suzuki wymieniło bodaj po 120tys.

Kiedyś jeździłem civic'iem, mogę potwierdzić, że mój warsztat również brał MTF z ASO bo było prawdopodobnie najtaniej.
  • Odpowiedz