Wpis z mikrobloga

Szanowni uczniowie,
wczoraj pojawił się kwik, że w Waszych szkołach macie aż 2 religie w tygodniu i oburzenie, że jak tak można, po czym inni Wykopowicze sugerowali Wam wypisanie się z religii. Otóż nie musicie wypisywać się z religii. Obecne przepisy mówią, że najpierw trzeba ZŁOŻYĆ DEKLARACJĘ, żeby móc w ogóle na religię chodzić. Nie odwrotnie.
Czyli - nie składaliście deklaracji, że CHCECIE CHODZIĆ NA RELIGIĘ, to nie macie religii i tyle. Nie można nikogo zapisać na religię bez jego wiedzy i zgody. Jeśli Wasza szkoła tak robi, trzeba napisać donosik. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeśli w planie lekcji religia jest w środku lekcji i nieuczęszczanie na nią spowoduje okienko (czyli siedzenie bez sensu na korytarzu bez opieki), trzeba napisać kolejny donosik. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie donosiki są be, ale w przypadku szkoły wymuszają pozytywne zmiany.

#bekazkatoli #bekazateistow #gimboateizm #szkola #religia #katolicyzm #porady
  • 186
  • Odpowiedz
@giovan-a: Czasy donosów odeszły wraz z PO. Dziś pojawiają się non stop wśród ich sympatyków. "Napisać donosik, bo:
1. Somsiat paly grilla i mnie dymie.
2. Somsiat zaparkował krzywo.
3. Somsiat łamie konstytucje.
4. W szkole jest relygia, chyba, że somsiada dziecko też musi chodzić, więc niech już bedzie.
  • Odpowiedz
A ja z ciekawości się zapytam tych co na religie chodzili albo jeszcze chodzą - co na tych lekcjach ciekawego robicie?
Bo ja pamiętam, że jeszcze w podstawówce były jakieś modlitwy do zaliczenia ale co się później działo na innych etapach edukacji to jak pusta karta u mnie. W gimnazjum jakieś tam przygotowania do bierzmowania, ale poza tym to albo gadaliśmy z księdzem o jakiś moralnych pierodłach, albo zostawiał nas w spokoju
  • Odpowiedz
@Konata: W gimnazjum masz klepanie jakiś przykazań i zaliczanie 3 pytań czy wiecej żeby być dopuszczonym do bierzmowania. A reszta lat były normalne lekcje bez pytań. Dziś w szkole (zawodówka) miałem religie mimo że rodzić wybrał etyke gdyż przy składaniu dokumentów do szkoły trzeba było wybrać etyka czy religia to miałem i tak religie miałem. Ale sama lekcji organizacyjna przebiegła że babka sobie gadała o zeszytach, książkach a połowa telefon
  • Odpowiedz
Wczoraj z żoną byliśmy na spotkaniu organizacyjnym w przedszkolu. Pani dyrektor oświadczyła w pewnym momencie, że od tego roku religia będzie nauczana także w grupach czterolatków (tam właśnie będzie uczęszczać nasza córka). Po sali przeszedł szmer, na co pani dyrektor odpowiedziała, że to nie jej pomysł, tylko księdza proboszcza i ona nic nie może na to poradzić. Dodała jeszcze, że lepiej będzie zapisać dzieci, bo przedszkole nie jest im w stanie zapewnić
  • Odpowiedz
@giovan-a: a masz jakąś ustawę która mówi o tym że nie chodzenie na religię nie może powodować okienka w zajęciach? - przydała by mi się jakaś podstawa prawna bo wszyscy mają to głęboko gdzieś...
  • Odpowiedz