Wpis z mikrobloga

Jak 'nauczyć' się #bieganie ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mam jakiś specjalnych problemów kondycyjnych, regularnie śmigam na #rower, nawet po 50 - 100 km w dość cięzkim terenie, #cardio po siłowni też nie unikam. A jak wychodzę do okolicznego lasu z myślą, żeby przetruchtać sobie ~10km to jak koncze mam wrażenie, że zaraz zemdleje i serce mi wyskoczy. Co mogę robić nie tak?
#trening
  • 15
  • Odpowiedz
@CzakNorris:
Ja jebię ale mnie #!$%@?ą wszelkiej maści internetowi hobbyści w tym kraju, kopałbym ich jak kurczaki. Chcesz zacząć coś robić, nie wiem #!$%@? łowić ryby, sklejać samoloty, srać psa jak sra, cokolwiek i zadasz #!$%@? na forum pytanie

Witam, chcę zacząć chodzić po bułki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla? Pozdrawiam.

to po 10 sekundach masz
Witam, zły dział! Ten temat był już poruszany na forum! Jako, że jesteś
  • Odpowiedz
@CzakNorris: Po prostu biegaj i tyle. Zejdź na 7 km jak po 10 umierasz. To normalne, że np na rowerze robisz 50 km bez większego problemu a przy bieganiu zdychasz. Każda aktywność fizyczna obciąża inne mięśnie. Nawet bieganie i bieganie pod górkę to będą dwie różne dyscypliny. Przy tym drugim łydki palą się już po kilometrze - a można by powiedzieć że bieganie to bieganie i tyle :P
  • Odpowiedz
@CzakNorris: Zwróć uwagę, że to nie wynika raczej ze słabego krążenia, czy wydolności tlenowej. Więc tak na dobrą sprawę nie brakuje Ci tych elementów. Tylko Twój organizm nie jest przyzwyczajony do biegania.
Podczas biegania inne mięśnie pracują niż na rowerze. Inne jest obciążenie niż przy cardio. Biegaj mniejsze dystanse a częściej, zacznij od 3-5km (czy 5-7 - zależy jak się czujesz z tymi dystansami), po jakimś czasie dokładaj kolejne. Co jakiś
  • Odpowiedz
@CzakNorris: Oprócz tutaj wielu mądrości i porad - od planów biegowych po inne rady - dodam tylko, że spróbuj się cieszyć bo jak to mówię - to wbrew pozorom ma być frajda ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Po ok 25-30 minutach przyjdzie euforia biegacza. Plus za to,że wydolnościowo na rowerze możesz sporo jechać bieganie to co innego, ale bardzo szybko forma będzie przychodzić.
  • Odpowiedz
@CzakNorris:
Po pierwsze - systematyczność. Biegaj mniejsze dystanse ale regularnie.
Po drugie - nie ma czegoś takiego jak "tempo dla początkującego", biegaj tak aby sprawiało ci to przyjemność. Nikt nie daje #!$%@? jak szybko biegniesz.
Po trzecie - dbaj o odpowiednią regenerację. Bieganie codziennie to idiotyzm jeżeli jesteś początkujący.
Po czwarte - różnorodność. Treningi gdzie biegniesz na lajcie przeplataj z długimi wybieganiami i interwałami.
(na przykład raz w tygodniu interwały, raz
  • Odpowiedz
@CzakNorris: rozsądne tempo dla każdego jest inne. Na wybieganiach takie tempo określa się mianem "konwersacyjne", takie w którym możesz prowadzić swobodnie rozmowę.
  • Odpowiedz
A jak wychodzę do okolicznego lasu z myślą, żeby przetruchtać sobie ~10km to jak koncze mam wrażenie, że zaraz zemdleje i serce mi wyskoczy. Co mogę robić nie tak?


@CzakNorris: dzień wcześniej musisz mieć wolny od roweru czy innej aktywności, zero sportu. Po rowerze a zwłaszcza długich dystansach ponad 50 km tak jest.
  • Odpowiedz
@CzakNorris:
Inna aktywność.
Jak sie zmęczysz to po prostu idz.
Jesli masz kondycje z roweru to po 4/5 takich treningach zrobisz dystans bez zatrzymania. Wiem bo kiedys też tak miałem.
  • Odpowiedz