Wpis z mikrobloga

mam odkurzacz gdzie jest taka wtyczka. #!$%@? to od razu po podłączeniu do gniazdka. z tego co czytałem przyczyną może być że tu jest inna instalacja elektryczna która nie współgra z tym że przewód ochronny jest tam na zerze. w takim razię mogę bezpiecznie odłączyć ochronny i lecieć bez czy jak to naprawić? obudowa odkurzacza jest plastikowa

#elektronika #elektryk #pomocy #pytanie #pytanie #kiciochpyta #agd #prad
F.....n - mam odkurzacz gdzie jest taka wtyczka. #!$%@? to od razu po podłączeniu do ...

źródło: comment_LFjiAPB5yaVziJcpKy9Mw93MYXeGqACg.jpg

Pobierz
  • 19
@Niewiemja: ponoć to jakies stary rodzaj połączenia. to tak bezpiecznie polecieć bez ochronnego? jedyne co moge to odkręcić ten kabel co jest na ochronnym. bo żadna dodatkowo żyła nie idzie w kablu, jest tylko zero i fazowy
@Flan: Coś podobnego to się owszem kiedyś, powtarzam kiedyś robiło, ale po stronie gniazdka w ścianie, bo tam zawsze wiadomo, w którym przewodzie jest faza. Tymczasem, gdy się podłącza wtyczkę do gniazda to w jednym gniazdku będzie tak a w drugim tak, więc od strony wtyczki nie tylko nie ma to żadnego uzasadnienia, ale w 50% przypadków powoduje zwarcie. W pozostałych 50% zwiera kabel neutralny z uziemieniem, więc rozłącza to
@Jarek_P: Jeszcze jest wersja "wtyczka zerująca" z mostkiem w środku bez kabla, wsadzasz w wolne gniazdo w przedłużaczu, naklejasz etykietę "NIE WYCIONGAĆ" i ochrona przeciwporażeniowa jak ta lala ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś czytałem o panu Kaziu konserwatorze co zrobił takie rozwiązanie gdzieś w biurze bo ludzi komputer kopał, a do gniazdka pod biurko nurkować żeby mostek zrobić (albo wymienić w ogóle na gniazdko z bolcem, już