Wpis z mikrobloga

Kilka powodów dla których nie lubię psów

1. Śmierdzą
2. Ciągle przy Tobie są i nie dają Ci na moment spokoju
3. Drą ryjca o 3 w nocy jak usłyszą jakiś hałas
4. Jedzą gówno
5. Skaczą na Ciebie jak mają #!$%@? łapy
6. Sępią o żarcie
7. Trzeba z nimi wychodzić niezależnie od chęci i pogody
8. Śmierdzą x2
9. Liżą po twarzy
10. Zachowują się jak upośledzone (cieszy się jak kretyn na Twój widok, lata za jakimś patykiem xD)
11. Robią wszystko co każesz, są za bardzo uległe.
12. Są brzydkie
13. Ślinią się (autorstwa @Morenk4)

#niepopularnaopinia #psy
  • 221
@przesympatyczny_pan: Dla mnie nie są uciązliwe i patrząc na praktykę dnia codziennego, rozmowy z ludźmi i reakcje na mojego psa, to podejrzewam, że jesteś w mniejszości z swoim podejściem wobec nich.
Zresztą psy żyją w miastach od zawsze i praktycznie na całym świecie, i pretensje o ten - jakby nie patrzeć - oczywisty stan rzeczy, kojarzą mi się z pretensjami, że po miastach jeżdżą samochody i hałasują oraz wydalają spaliny, z
A to normalne, że pies siedzi w "budzie" (na dodatek w czasem w klatce) przez jakieś 21 godzin dziennie?


@przesympatyczny_pan: Pies to nie człowiek śpiący 8 godzin na dobę. Wiesz ile przesypia przeciętny pies? 15-16 godzin na dobę. Oczywiście nie umniejsza to obowiązkowi zapewnienia ruchu psu na spacerach, i jeśli tak się nie dzieje, to jest to naganne, ale nijak nie świadczy o tym, że blok się nie nadaje dla psa,
rozmowy z ludźmi i reakcje na mojego psa, to podejrzewam, że jesteś w mniejszości z swoim podejściem wobec nich.


@WszeborWlostowic: Wiesz że ludzie zwykle obgadują innych za plecami? Więc nie kierowałbym się tym że jakiś tam miłośnik psów pomacha i się uśmiechnie na spacerze. Zobacz ile ten wpis w którym się udzielasz zdobył plusów. Przeczytaj jeszcze raz mojego posta na temat szczekania i inne podobne komentarze.

Zresztą psy żyją w miastach
Pies to nie człowiek śpiący 8 godzin na dobę. Wiesz ile przesypia przeciętny pies? 15-16 godzin na dobę.


@WszeborWlostowic: Może kiedy są chore. Psy śpią po 12 godzin, 14 max, no może jak są zamknięte w chacie w której nie ma co robić to z nudów dłużej. Blok nie nadaje się dla psów także z tego powodu, że psy poza wyjątkami są głośne i szczekają, co jest zbędnym stresem dla innych
Wiesz, szczury również żyją od zawsze w miastach...


@przesympatyczny_pan: No super porównanie xDDDDDD Szczury to dzikie zwierzęta które żyją w miastach bez zgody człowieka i jego woli, a psy to wierne towarzysze ludzi, którzy służą i towarzyszą naszemu gatunkowi od tysiecy lat, faktycznie to samo xD

Ludzie i ich dobrostan jest o wiele, wiele ważniejszy niż jakieś psy

No wiadomo, liczy się tylko samopoczucie ludzi nie lubiących psów xD
Psy zamkniete na podwórku na którym znają każdy zapach i nie mają co robić też się nudzą.


@WszeborWlostowic: Dlatego trzeba pozwolić żyć im zgodnie z ich naturą. Tak jak wspomniałem : polowania, pilnowanie stada, prace na gospodarstwie.

Psy śpią po 12 godzin, 14 max,


https://www.petful.com/behaviors/how-long-dogs-sleep-average/
https://www.sleepadvisor.org/how-much-do-dogs-sleep/
https://sleep.org/articles/how-much-do-dogs-sleep/
https://www.dailydogtag.com/lifestyle/let-sleeping-dogs-lie-but-how-much-sleep-do-dogs-need/
https://www.petwave.com/Dogs/Basics/Sleeping-Habits.aspx
Dlatego trzeba pozwolić żyć im zgodnie z ich naturą.


@przesympatyczny_pan: nie, ty chcesz je wyeliminować bo ich nie lubisz, a nie pozwolić im żyć zgodnie z naturą. Pies powstał w wyniku udomowienia wilka, i naturalnym miejscem ich życia są ludzkie siedziby. Zapewniam cie, że dobrze traktowany pies w bloku ma szczęśliwe życie, i nie musi wcale do tego polować, tak jak ty do szczęścia nie potrzebujesz trybu życia z paleolitu.
No super porównanie xDDDDDD Szczury to dzikie zwierzęta które żyją w miastach bez zgody człowieka i jego woli, a psy to wierne towarzysze ludzi, którzy służą i towarzyszą naszemu gatunkowi od tysiecy lat, faktycznie to samo xD


Psy nie są ludziom obecnie w miastach do niczego potrzebne poza naprawdę rzadkimi wyjątkami (jak psy przewodnicy). Jeśli jesteś takim egoistą że bierzesz psa żeby poczuć się lepiej jednocześnie sprawiając że inni czują się gorzej
nie, ty chcesz je wyeliminować bo ich nie lubisz, a nie pozwolić im żyć zgodnie z naturą. Pies powstał w wyniku udomowienia wilka, i naturalnym miejscem ich życia są ludzkie siedziby. Zapewniam cie, że dobrze traktowany pies w bloku ma szczęśliwe życie, i nie musi wcale do tego polować, tak jak ty do szczęścia nie potrzebujesz trybu życia z paleolitu.


@WszeborWlostowic: Ja nie chcę mieć psów w mieście, bo mimo że
Psy nie są ludziom obecnie w miastach do niczego potrzebne


@przesympatyczny_pan: No patrz, masa rzeczy w miastach jest człowiekowi niepotrzebna z czysto pragmatycznego punktu widzenia. Rozumiem, ze też chcesz likwidacji wszystkich knajp bo też są niepotrzebne, nieproduktywne i powodują problemy, masa ludzi poczuła się przez nie gorzej. Jeśli jesteś takim egoistom, że potrzebujesz istnienia knajp żeby się #!$%@?ć, to moim zdaniem nie ma sensu rozmawiać tylko działać, np. podłożyć pod jakąś
@WszeborWlostowic: Sam się zaorałeś tym argumentem, bo do prowadzenia knajp trzeba zgody. A zgody są możliwe do uzyskania tylko w niektórych rejonach miasta właśnie ze względu na uciążliwość tych miejsc. Zgodnie więc z twoim własnym argumentem powinny być strefy w których można posiadać psy, co jest moim zdaniem nawet sensowne rozwiązanie. Dzięki temu psiarze ze swoimi pupilkami sami pozamykają się w gettach i słodkie ujadanie będzie mogło się roznosić tylko
Gdyby nie tacy ludzie jak ty, psów by tyle nie było w miastach.


@przesympatyczny_pan: Gdyby nie tacy ludzie jak ty, to psy w miastach by nikomu nie przeszkadzały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powinny żyć w środowisku do jakiego są przystosowane - biegać, mieć stado, i tak dalej


No i żyją, w czym problem? wszystko co wymieniłeś mają.