Wpis z mikrobloga

Czy wjazd na ukrainę jest płatny? Faktycznie sprawdzają czy posiada się te 400€? Rozumiem, że wizy juz sa wycofane dla polskow jadących na #ukraina Mile widziane wszelkie sugestie przed wyjazdem do naszych wschodnich sąsiadów
#podroze
  • 22
@perrod: jechałem ok. trzech tygodni temu własnym samochodem (przejście Hrebenne-Rawa Ruska). Nikt nie sprawdzał, czy mam 400 euro (nie miałem :-D ). Sama odprawa po stronie ukraińskiej odbyła się znacznie sprawniej niż kilka lat temu - dłużej czekaliśmy po polskiej stronie. Jak zobaczyli, że jedziemy z dziećmi na wakacje, to tylko pro forma kazali otworzyć bagażnik. Sprawdzali też zieloną kartę - ale ciebie to nie dotyczy. Autokary z kolei wpuszczali na
Zaopatrz się w "tradycję" #pdk bo inaczej nie zechcą Cię przepuścić przez bramki.


@BuryRysiek: nie było nawet najdrobniejszej sugestii, żeby dać w łapę. Odprawili szybko i sprawnie. Nie było też drogówki wmawiającej, że konieczne jest dodatkowe ubezpieczenie.

@perrod nie wiem, nie rozglądałem się za bankomatem.
pytali tylko o cel podróży


@adm126: mnie nawet o to nie pytali :-) Z powrotem tylko celnik, jak zobaczył dzieci i bagaże, to się zapytał, czy z Truskawca wracamy.

@jejfan1 po nas na kilometr było widać, że jesteśmy turystami, nie przemytnikami ;-) Natomiast wjeżdżających Ukraińców sprawdzali, faktycznie, trochę dokładniej.
@adm126: Nie sądze, aby nawet wyrywkowo sprawdzali, jeśli jest inaczej to może niech się wypowie ten któremu sprawdzali.
@BuryRysiek: Jeśli się ma wszystkie dokumenty to nie trzeba dawać w łape. Chyba, że nie spełniasz jakichś wymagań. Przede mna był koleś, który nie miał bodajże zielonej karty no to kazali mu zjechać na ciemny parking. ( ͡° ͜ʖ ͡°)