Wpis z mikrobloga

Miał ktoś taki problem, że przy dodaniu karty do google pay nie mogę płacić w sklepach ( online mogę). Wyskakuje mi komunikat

Nie udało się ukończyć konfigiracji do płatności w sklepach. Nie możesz użyć tego urządzenia do płacenia w sklepach. Być może został on zrootowany lub zmodyfikowany w inny sposób.


Tylko ja nic w telefonie nie grzebałem, jest to jakiś tani smartfon Blubbo Picasso 4g więc pewnie jest wgrana jakaś nakładka od nowości.
Da się to jakoś ominąć?
Ewnetualnie gdzie można zrobić jakieś małe transakcje tym google payem? Najlepiej tak, żeby doładować konto albo coś
#android #googlepay #smartfon #smartfony
  • 9
  • Odpowiedz
@Mysciak: Słuchaj, otwórz Sklep Play i sprawdź w Ustawieniach czy na samym dole masz "Urządzenie jest certyfikowane", jeśli nie jest certyfikowane to musisz zrobić tak, żeby było :). Inaczej płatności w sklepach odpadają. Na moim Galaxy S8+ któraś aktualizacja Sklepu zepsuła certyfikację i mi przestały te płatności funkcjonować.
  • Odpowiedz
@Mysciak hmm, poszukaj w gugle czegoś w rodzaju certificate device with root. Powinno odnosić się na tej samej zasadzie działania. Trochę szkoda mieć telefon z nfc i tego nie wykorzystywać.
  • Odpowiedz
@Mysciak miałem ten sam problem, trafiłem tutaj, ostatecznie udało mi się przejść weryfikację Google Pay instalując Magisk i zaznaczając w Magisk Hide "Google Pay" i "Google Play Store"
  • Odpowiedz