Wpis z mikrobloga

@Onbehalf: możesz przekształcić dg w sp - wtedydy wszystko dzieje się automatycznie - ty wystawiasz już faktury na nowa firmę, nowa firma przejmuje jak gdyby wszystko co miało dg czyli umowy itp.

Btw pytasz o coś a każdy z innej parafii i Co znafcy ze po co Ci sp zoo xD identycznie jak z leasingiem xD
  • Odpowiedz
@Onbehalf: Jeśli DG nie ma jakiegoś ultra konkretnego wielkiego majątku i rozbudowanych umów które będą trwać jeszcze wiele lat to zdecydowanie załóż równolegle spółkę i 'rolluj' do niej wszystko kolejno. Sp. z o.o. z przekształcenia z DG i tak miałaby nowy NIP, wręcz więcej by cię ta operacja kosztowała bo w przypadku świeżego podmiotu możesz skorzystać z szybkiej i taniej procedury S24. DG to i tak osoba fizyczna a więc ty więc i tak musiałbyś wszystko przenosić i wdrażać w Pełną Księgowość.

pierwsze pytanie to po co Ci spółka


@bi-tek: Pierwsze pytanie po co komu DG? DG to obowiązek ZUS, NIP spójny z prywatnym, odpowiedzialność do wysokości CAŁEGO własnego
  • Odpowiedz
@Onbehalf: To postawcie sobie sp. k. z komplementariuszem w postaci sp. z o.o. z kapitałem zakładowym 5.000 PLN, a sami bądźcie wspólnikami sp. k. - sp. k. nie jest podatnikiem CIT, a jedynymi podatnikami są wspólnicy, więc nie masz podwójnego opodatkowania, a sama odpowiadasz jako komandytariusz do wysokości dowolnie ustalonej sumy komandytowej (czyli może być to nawet 100 PLN).
  • Odpowiedz
@Onbehalf: To sobie załóż sp z o.o. sp. k. - ograniczona odpowiedzialność i pojedyncze opodatkowanie, a nie podwójne jak przy sp. z o.o.


@Kubszon: Chciałbym zauważyć, że podwójne opodatkowanie nie jest poważnym problemem w sp. z o.o. - w końcu można wyprowadzać pieniądze ze spółki za pomocą umów cywilnoprawnych (np. najmu czy dzieła) czy też wynagrodzenia zarządu z tytułu powołania. Tak zdaje się robić większość takich spółek w
  • Odpowiedz