Wpis z mikrobloga

Tomek Grzymski wstawił swój plan FBW dla początkujących. Co o nim sądzicie? Postanowiłem przerzucić się na niego, bo dotychczasowy mnie już nudzi trochę. Da się do czegoś przyczepić? :P

A :
Wyciskanie sztangi leżąc (płaska/skos ) RPT 5/6/8/8
OHP 3x5-7
Przysiad 3x5-7
Bok barku 3x 8-12
Dipy 3x4-12
Łydka 3x 8-12*

B:
MC RPT 5/6/8/8
Wiosłowanie 3x5-7
Podciąganie 3x4-12
Tył barku 3x8-12
Biceps 3x8-12
Brzuch 3s 8-14

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #fbw #tomekgrzymski
M.....k - Tomek Grzymski wstawił swój plan FBW dla początkujących. Co o nim sądzicie?...
  • 31
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: WL i OHP często razem w planach występują. Sam też tak robię tylko na różnych intensywnościach. W sensie jednego dnia priorytet na WL innego na OHP. Mnie dziwi przysiad jako trzecie ćwiczenie, osobiście bym dał go na początek, ale ja się nie znam w sumie
  • Odpowiedz
jeśli on na tym rośnie tak minimalnej objętości to tylko zazdrościć


@Kasahara: To jest plan dla początkujących. Dla początkujących obkętość ok.

Co o nim sądzicie?


@MarianAlkoholik: ja bym wyrzucił łydki i brzuch. Łydki i tak nie rosną, brzuch też, nie trzeba go ćwiczyć osobno.

przysiad jako trzecie ćwiczenie, osobiście bym dał go na początek


@deshix: też bym dał a początek, ale jakiegoś kolosalnego znaczenia to nie ma.

WL i
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: Co ja już o tym gościu pisałem? Słuchając go sami sobie szkodzicie... plan pod optymalne przyrosty dla poczatkującego LOL xD Ten plan jest po prostu głupi i jest całe mnóstwo o wiele lepszych planów.

O na filmiku powiedział że w kolejnych filmikach będą plany bardzo zaawansowane i kupa merytoryki haha, już czekam
  • Odpowiedz
@151346136:

Ja myślę, aby udostępić publicznie plan pół roczny składający się z 4 cyklów po 6 tygodni dla dobra ludzkości ¯\_(ツ)_/¯. Bo we wszystkie raki z YT nie uwzględniają ani jakiejkolwiek periodyzacji w wrzucanych planach ani też jakiejkolwiek autoregulacji w planie.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: no generalnie to się z tobą zgadzam i mam dość luźne podejście do tego, ale jednak jakiś szkielet musi być, a że ostatnio słabo progresuję na fbw sakera i zajmuje on za dużo czasu dlatego chciałem poznać jakieś ogólne opinie :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@MarianAlkoholik:

Spróbuj ten plan
Masz w nim sensowną periodyzację, dobrą manipulację objętością pod siłę i hipertrofię, a przede wszystkim jest elastyczny i możesz na nim progresować przez długi czas. Poczytaj też o całej metodzie i zaprogramuj coś sam, jeśli chcesz.
  • Odpowiedz
Ja myślę, aby udostępić publicznie plan pół roczny składający się z 4 cyklów po 6 tygodni dla dobra ludzkości ¯_(ツ)_/¯. Bo we wszystkie raki z YT nie uwzględniają ani jakiejkolwiek periodyzacji w wrzucanych planach ani też jakiejkolwiek autoregulacji w planie.


@Kasahara: Przecież ludzie nawet nie są w stanie trzymać się planów typu SSLP (na forum pisali, że chyba tylko 20% osób rzeczywiście trzyma się tego planu, czyli nie modyfikując go bardziej
  • Odpowiedz
@urak666: właśnie ja nie potrafię pojąć - jest wiele sprawdzonych programów jak greyskull LP/SS/SL/GZCLP/PHUL Nortona naprawdę do wyboru do koloru. No ale lepiej brać plan Grzymskiego (nic do niego nie mam, wygląda na miłego rozsądnego człowieka), gdzie tu logika? Są proste sprawdzone metody stworzone przez naprawdę ogarnięte osoby i DZIAŁAJĄ, są proste. I np. takie FBW Sakera jest ok bo jest #!$%@?/ MODYFIKACJĄ i mozna to polecić jako tako. Nawet jak
  • Odpowiedz