Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@JungleJamPL: kamyk jest z wapnia i szczawiu. Według internetu powstają głównie przez piwo, czekoladę, sól i małą ilość wypijanych dziennie płynów. Alkoholu nie piję, ale reszta się zgadzała. Z tego co czytałem w internecie, to rodzai kamieni jest kilka i każdy o możliwe innej budowie, więc wychodzi na to, że wszystko w nadmiarze może szkodzić ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@ZdarzaSie: czyli mniej slodyczy i soli i wiecej wody pić. Alko odstawic. Pamietam kiedyś jakis znajomy z dawnych czasów mowil ze dobrze pic piwo bo zapobiega kamie iom nerkowym ale on najprawdopodobniej był debilem i chcial usprawiedliwic swoj nalóg. Trzeba uwazac co ludzie mówią bo potrafia zaszkodzic
  • Odpowiedz
  • 31
@ameliniowyguzik @ZdarzaSie: ja miałam 2 kamienie po 8mm i 4mm i to w jednej nerce (jeden atak kołki). Ograniczyłam szpinak, zaczęłam więcej pić i się wypłukały i teraz mam 1szt. 3mm(miałam robiona urografię) Z tego co mi lekarz mówił to piwo jest nawet wskazane raz w tygodniu
  • Odpowiedz
  • 3
@ZdarzaSie mój kolega opowiadał, jak go we wojsku dwadzieścia lat temu wzięła kółka nerkowa. Dzisiaj kiedy idziemy razem na śniadanie, unika soli jak ognia, aby znów nerki go nie bolały (:
  • Odpowiedz
@ZdarzaSie: Przyznać się kto sięgnął po wodę po zobaczeniu tego zdjęcia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja miałem 2 razy piasek, wysikałem z ukłuciem, trochę krwi poleciało, za każdym razem po okresie, gdy za mało piłem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antekex poprzecinać raczej nie miał czego, ale moczowody ranił, bo na badaniach moczu często wychodziła zawartość krwi i białka. Wystarczyła w tym przypadku pyralgina z nospą, w razie zapalenia dają też antybiotyk.
@Daszekk: rozpuścić się chyba nie da. Trzeba pić dużo wody.
@CitizenCT500: co xD
@Mirekzkolega: słonawy taki
  • Odpowiedz