Wpis z mikrobloga

#dentysta #zdrowie
Dostałem dzisiaj alfawise s100 zakupione na #gearbest i problem w tym iż po przeczytaniu instrukcji nadal nie wiem jak jej użyć xD nałożyłem pastę, wsadziłem do mordy, uruchomiłem i przystawiam do zęba a ona się "nie pieni" czy jak to nazwać :P kompletnie nie wiem jak tego używać, macie jakieś porady?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

po przeczytaniu instrukcji nadal nie wiem jak jej użyć


@awdgb125690: Nałożyć pastę na zwilżoną szczoteczkę i delikatnie przesuwać nią po zębach tak, jakbyś czyścił zęby szczoteczką z drgającą końcówką.

Za pienienie się pasy odpowiada laurylosiarczan sodu dodawany w Europie.
Amerykanie tego nie mają, bo nie wierzą, że piana
  • Odpowiedz
@awdgb125690: zobacz na YouTube jest dużo poradników. Pod kątem do dziąseł, docisnąć ze średnią siłą, chodzi o to żebyś nie "szorował" tak jak manualną tylko przesuwał
  • Odpowiedz
Jak poznać że dobrze umyłem zęby bez piany


@awdgb125690: Dobre pytanie. :-)
Dziel uzębienie na cztery, każdą ćwiartkę myj wg wskazań szczoteczki (jedni po 30 sekund, inni po minucie, hardcorowcy po 2 minuty, ale IMHO 30 sekund wystarczy) i w trakcje myśl o tym, by nie pominąć żadnej powierzchni każdego zęba.
Dość szybko przechodzi to w nawyk. :-)
  • Odpowiedz
Jak to wygląda?


@Suria: Normalnie. Nie nakładasz metra pasty, bo to bez sensu, myjesz zęby nie robiąc tony piany, nie płuczesz natychmiast po skończeniu mycia.

Pasta nie wali czosnkiem, bekonem czy zgniłymi jajami, więc ani dyskomfortu dla delikwenta, ani dla otoczenia.
Ja robię to np. rano w
  • Odpowiedz