Wpis z mikrobloga

witam, za pare dni wybieram sie do Lwowa i mam dwa pytania:
1. Dobrze rozumiem ze na bilecie godzina odjazdu z Przemysla jest podana w czasie polskim, a godzina przyjazdu w ukrainskim? I odwrotnie godzina odjazdu z Lwowa jest w czasie ukrainskim, a przyjazdu w polskim? (pociag Przemysl-Kijow)
2. Czy na Ukrainie oplaca sie placic polska karta (mbank) tam gdzie jest to mozliwe?

#lwow #ukraina
  • 9
Czy na Ukrainie oplaca sie placic polska karta (mbank) tam gdzie jest to mozliwe?


@pokywp11: jak nie robisz zakupów za 1000 zł to przewalutowanie dla normalnie zarabiającego Polaka to groszowa różnica i zakupy i tak się opłacają ze względu na niskie ceny. Osobiście staram się płacić kartą gdzie tylko się da bo nie znoszę mieć portfela wypchanego hrywnami (nominały 1, 2, 5, 10, 20 nie mają prawie żadnej wartości a portfel
@pokywp11 odjazd z Polski masz podany w czasie lokalnym, i tak samo przyjazd do Lwowa jest na miejscowy czas również. Co do powrotu to podobnie.

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że w kolejach rosyjskich podaje się czas moskiewski, nawet gdy startujesz z Władywostoku :)

Ja osobiście płacę gotówką, ale strasznie wielkich różnic nie ma. Chociaż karta mbanku pobiera 5% wartości transakcji i ich kurs. Gdy kupowałem bilety na pociąg do Odessy to miałem
@pokywp11 Co do karty z mBank - ja płaciłem wszędzie. Nie używałem gotówki ;)
Wszędzie maja terminale z PayPass tylko że przy kwocie 100 UAH trzeba wpisać PIN i prawdopodobnie zapyta czy chcesz DCC czyli płacić w hrywnach czy w euro/dolarach. Zawsze proś, wybieraj walutę lokalna. Nigdy nie zgadza się na obca walutę. To samo w bankomacie. Nie zgadzaj się na "korzystny kurs bankomatu" bo to bzdura. Wypłata z bankomatu to prowizja
@Marcinowy: poza tym, żeby nie używać bankomatu bo się to cholernie nie opłaca no i osobiście ja im nie ufam bo są stare i łatwiejsze do ataków skimmerskich (za 80 hrywien to niektórzy turyści cały dzień przeżyją we Lwowie xD) to wychodzę z podobnego założenia. Terminale są prawie wszędzie, a tam gdzie ich nie ma (bazary, muzea) to wystarczy mieć wymienioną stówę czy dwie.