Wpis z mikrobloga

Mireczki od #webdev #prawo czy robiąc portfolio na ogólnodostępnej domenie, mógłbym wrzucić projekty lekko pozmieniane (alternatywne wersje makiet) i zmienić logo firm z np hotel listek na hotel drzewko + logo własnej roboty (lub logo które nie przeszło) i mógłbym to wstawić bez pytania nikogo o pozwolenie ? Zakładając ze robiłem to pracując w agencji ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie chce dyskutować co mogę wrzucić a czego nie mogę, wiec zrobiłbym taki myk i puścił live ʕʔ
  • 8
@michael94: problem polega na tym ze nie ja implementowalem daną rzecz, projekt był mój i chciałbym sie pochwalić nawet bez mówienia dla jakiej to firmy (podałbym tylko branże i zmyśloną nazwę)

Nie rozumiem tej cześci "kopia poleci do portfolio" chyba jak zrobiłem to mogę ? Plus tak jak mowię to nie kopia tylko alternatywna wersja bardzo podobna kolorystycznie, imo lepsza bo klient uparł sie na #!$%@? rozwiązania - wiec wstawiam inną
@michael94: nie podpisywałem lojalek, tylko jakis standardowy zapis ze nie będę ujawniać informacji innym firmom (cos takiego, dawno było) ale tak jak mowię, dlatego chce wstawiać to jako "personal project" "dla treningu" bez logo danej firmy i bez informacji dla kogo robiłem.

W efekcie wstawiam projekt zrobiony dla firmy która nie istnieje, nigdzie nie ma tego projektu/strony w wersji live wiec ani agencja ani firma nie mogą sie czepnąć, plus jest
@uwielbiamnalesniki: jak dla mnie to trochę śliski temat. Prawa autorskie masz ale plik psd czy jakiś inny jest efektem Twojej pracy więc jest własnością firmy dla której pracujesz a Ty byś chciał ten plik "wykraść" bez informowania nikogo i przerobić ¯\_(ツ)_/¯ z takim tematem to lepiej jakbyś poszedł do dobrego prawnika od praw autorskich i nowych technologii. Lepiej żebyś się kiedyś nie zdziwił jak dostaniesz pozew na kilkadziesiąt tysięcy bo klient
@uwielbiamnalesniki: jak sobie zrobisz psd'ka od podstaw itd. to podobny design może przejdzie ale nie radziłbym kopiować pliku z pracy. Możesz mieć nieprzyjemności bo to własność firmy i jak będą chcieli to to udowodnią - flagi w pliku, dziennik systemowy w którym pewnie będzie informacja kiedy było jakieś urządzenie podłączone czy logi serwerowe z informacją o wysyłanych plikach. No i kwestia czy naprawdę chcesz ryzykować i kopać się w razie czego