Wpis z mikrobloga

Szukam #gry na #c64 - strasznie ciężko znaleźć, a grałem w to kiedy jeszcze miałem C64 czyli >20 lat temu.

Byłoby dużo łatwiej, gdybym pamiętał tytuł - niestety, nie mam tego luksusu. Na mojej pirackiej kasecie zatytułowana była jako "Wonderboy I" a na bank nie jest to prawdziwy Wonderboy (ten z kolei na kasecie funkcjonował jako "Wonderboy II").

Nie jest to też "Wonderboy in Monsterland", chociaż gra ogólnie podobna była w ogólnym zamierzeniu do jednego i do drugiego - łaziło się ludkiem po lesie. Pamiętam, że ludek ów wyglądał jakby miał pieluchę, ale kto grał kiedykolwiek na C64 to wie, że w tej rozdzielczości każda interpretacja jest możliwa.

Pamiętam też, że w grze podczas rozgrywki leciało - "Magnetic Fields II" Jean Michelle'a-Jarre'a. Chociaż mogę się mylić i wszystko może mi się mieszać, bo w Bomb Jacku leciała ta sama melodyjka.
haes82 - Szukam #gry na #c64 - strasznie ciężko znaleźć, a grałem w to kiedy jeszcze ...
  • 8
Bomb Jack to pierwsza gra jaka odpaliłem u kumpla na c64, i chyba tylko w wersji na c64 jest ta muzyka i to chyba jedyna gra z tą melodią na tym komputerze.
to chyba jedyna gra z tą melodią na tym komputerze.


@Sidroff: właśnie nie. Dwa piętra wyżej kolega @braderek zamieścił filmik - od mniej więcej 3:55 słychać właśnie Magnetic Fields. Chociaż wersja bombjackowa lepsza IMO.