Wpis z mikrobloga

No tak tak, wiadomo


@simsakPL:

co XD


@IcyHot:

Co by nie mówić o podatkach, w tym także o tych idących na 500+, to jednak one zmniejszają nierówności. Jeżeli zabierzemy bogatemu, a damy biednemu, to ta różnica się zmniejszy. Czy to będzie korzystne dla społeczeństwa, czy sprawiedliwie i tak dalej, to już inna kwestia.
@salvador_w_dali: Korzystnym dla społeczeństwa jest nagradzać biedniejszych tylko z tego powodu, że są biedniejsi? Korzystnym dla społeczeństwa jest zniechęcać do rozwoju obciążając jeszcze większymi podatkami tych, co zarabiają najwięcej? To jest korzystne dla nierobów i patologii, nie społeczeństwa. Chyba że to jest dla Ciebie najważniejszy element społeczeństwa, no to pozdrawiam.
@testinkow: ale on tylko stwierdził że podatki są dobrym instrumentem sterujący rozwój społeczeństwa. Twoje dalsze pytania sa kwestia swiatopogladowa. Dla mnie niskie podatki lub równe dla wszystkich prowadzą do sporych dysproporcji spolencznych. Wolę państwo gdzie biedny nie jest ekstremalnie biedny a bogaty nie ekstremalnie bogaty wtedy łatwiej się dogadują ci dwaj.
To jest korzystne dla nierobów i patologii, nie społeczeństwa. Chyba że to jest dla Ciebie najważniejszy element społeczeństwa, no to pozdrawiam.


@testinkow: tak to właśnie napisałem. Jak tu dyskutować o czymkolwiek, jak z jednego zdania napisanego przeze mnie ktoś wyciąga takie wnioski.