Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się od jakiego czasu nad kupnem słuchawek #airpods wireless od #apple. I tak się zastanawiam. Aktualnie cena to jakieś 600 zł. Korzystam aktualnie ze #sluchawki AKG Y50. Ale już męczy nie problem wbijających się okularów od nauszników. Daleki byłem od kupowania słuchawek na BT, ale te podobno grają naprawdę dobrze. Zwykłe słuchawki od apple imo dają radę. A w zwykłych słuchawkach dousznych niesamowicie deprawuje mnie ich wypadanie przez pociągnięcie kablem - strasznie niepraktyczne na siłowni.
Sprzęt pod #iphone 7.
Warto?
Można gdzieś w Warszawie zrobić na nich odsłuch?
Czy w tej cenie kupie coś co jest jednak o niebo lepsze od ww. sluchawek?
Dzięki za rady
  • 18
@EliotAlderson: Mam Airpodsy i generalnie polecam. Wygoda rekompensuje jakość reprodukcji dźwięku chociaż na moje potrzeby jest bardzo dobra. Jak chce się delektować muzyką to w domu mam wokółuszne, a do sportu i na miasto airpodsy są genialne. Chociaż ostatnio głównie słucham na nich podcastów, audiobooki i radio, sporadycznie muzykę ale jak powiedziałem dla mnie grają ciut lepiej od earpodsów.
Dla użytkownika sprzętu Apple wygoda jest rewelacyjna, ale mi w tych słuchawkach brakuje wygłuszenia - ogólnie mam wrażenie, ze w głośnej okolicy dochodzi do uszy bardzo dużo dźwięku z zewnątrz. Tego można się spodziewać po dousznych, niemniej jednak należy mieć to na uwadze, jeśli ktoś liczy na dobre wyciszenie i dobra integracje z Apple to może warto rozważyć BeatsX
@WrzodJestPrawdziwymWybranym: serwis wymienia słuchawki, jeśli nie odwali się czegoś mega dziwnego (zalanie, zniszczenie) to wtedy po prostu wymieniany jest wadliwy element na nowy - pudełeczko, któraś ze słuchawek albo pojedyncza. Pracowałem u jednego z resellerów i nigdy nie przyjmowałem reklamacji airpodsów, ale dwa razy wydawałem je klientowi, raz ktoś po prostu zgubił jedna (wtedy można „dokupić” w serwisie pojedyncza słuchawkę)
@WrzodJestPrawdziwymWybranym: Pewnie jak zawsze zależy od konkretnego egzemplarza i szczęścia. Ja mam od premiery i żadnych problemów z nimi nie miałem. @dickdiepie: Dla mnie akurat przez to, że użytkuje je podczas treningów, roweru i na mieście to słabe wyciszenie jest zaleta by móc usłyszeć np. klaskon auta. Ale jak ktoś chce miejskie wyciszające to raczej dokanałówki z chipem W1 tak jak mówisz BeatsX
@EliotAlderson: w takim razie wydaje mi się, ze trzeba po prostu słuchać trochę głośniej i będzie ok. Jak nie uznajesz dokanałowych to pewnie wiesz co i jak. Z tego co wiem to nikt nie ma demonstracyjnych - można by się zastanowić nad zamówieniem ze strony internetowe jakiegoś resellera, czy apple’owej, można do 14 dni zwrócić bez podania przyczyny nawet otwarty produkt wiec można sprawdzić
@bartfto: rozumiem, ale gdyby nie wiedział, od kiedy słuchawki są na rynku w miarę dostępne to mógłby wziąć Twoja odpowiedz na poważnie i pomyśleć, ze masz je 5 lat i od dwóch leżą zepsute. Myśle, ze w obliczu zmieniającej się dzisiaj technologii trzeba się liczyć z tym, ze kupno czegoś na lata, to właśnie 2-3 lata max i odsprzedaż z redukcja kosztów zakupu nowego modelu
@EliotAlderson: Są mega wygodne, dźwięk nie powala, ale je się kupuje dla wygody użytkowania na ulicy/w komunikacji miejskiej/podczas porzadków w domu itp., a nie dla audiofilskich doznań. Generalnie nie kupię już nigdy innych słuchawek niż tego typu (dwie osobne sztuki bez kabla) do codziennego użytku.