Wpis z mikrobloga

#wykopefekt proszę o wyplusowanie w gorące!

To jest tak dziwne ze do tej pory byłam przekonana ze to trolling, ale wszystko wyglada legitnie, wiec poproszę Was o pomoc. XD

Moja przyjaciółka przygotowuje pracę magisterską z wykorzystaniem głębokich sieci neuronowych do oceny... śmieszności kotów. SGH jest poważną uczelnią, ta uczelnia jest poważna ( )

W każdym razie potrzebuje usłyszeć głos ludu i żeby mieć dane porównawcze poszukuje ochotników, którzy przejdą przez ankietę i ocenią śmieszność kotów dostępnych na załączonych tam obrazkach. Nie znam bardziej odpowiednego miejsca do tego typu badań niż mirko, dlatego - pomożecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj link do ankiety . Śmieszny kotek dla zasięgu.

#heheszki #smiesznekotki #smiesznepieski #studbaza #sgh #pytanie #kiciochpyta #datascience ( ͡° ͜ʖ ͡°) #programowanie #siecineuronowe
S.....n - #wykopefekt proszę o wyplusowanie w gorące! 

To jest tak dziwne ze do tej ...

źródło: comment_RcXLHu5l9ZcWVR9p5rUZtyniXlhRsOO9.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Snuffkin
'design of experiment' niestety bardzo słaby. Losowość ankiety to absolutna podstawa aby wykluczyć wpływ poprzedniego zdjęcia na ocenę następnego - ograniczyć korelacje. Dodatkowo nie mieszając zdjęć śmiesznych z nie-śmiesznymi będzie bardzo ciężko zidentyfikować bias ankietera albo obserwacje odstające.
  • Odpowiedz
@Snuffkin: Jaki rodzaj sieci neuronowych? Plus robi to z wykorzystaniem OCR i składaniem macierzy czy bez? Bo jak bez to lipa trochę.

Jakiś Householder, SVD czy coś... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jeronimo_martini: OCR, bo koty to tak na prawdę wysłannicy reptilian i każde ich zdjęcie to zera i jedynki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miło, że czasami ktoś czyta komentarz i wie co jest w nim napisane.

PS Jestem ciekawy z zastosowaniem czego ma zamiar to napisać, próbowałem wybadać sytuację.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@achtunki: @Snuffkin: Nie wiem nic o tym co robi koleżanka OP, ale wydaje mi się że będzie to CNN trenowany od zera, ewentualnie z podebranymi wagami z ResNetu albo innej dużej sieci. Można nawet wziąć wartości ze środka dużej sieci i użyć ich do klasyfikacji jakimś innym sposobem. Pytanie oczywiście jak różne podejścia będą tu się sprawdzać; a problem nie jest prosty, bo nie dość że koty mogą
  • Odpowiedz
@Snuffkin: haha, rozumiem, że te próby są generowane w jakiś konkretny sposób, ale akurat trafił się wariant w którym prawie wszystkie koty są poważne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem, że to pewnie niepotrzebne w tym konkretnym przypadku i ankieta ma odpowiadać na to jedno pytanie, ale można było przy okazji zbierać również dane o "słodkości" danych kotów - zawsze to jakaś próba poznawcza i dodatkowe dane,
  • Odpowiedz