Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie jęczenie jako to złe, ze redzi robią cos innego niz typowego rpga z klimatem fantasy. Zajebiście, ze CDP robi właśnie ta gre, a nie czwartego wiedźmina. Lubie Wiedzmina, ale #!$%@?ć już to wszechobecne parcie na rpgi w seetingu fantasy. Sa tesy, gothici, dark solus,arcanum, icewind dale, torment, baldurs gate, neverwinter, dark messiah itd. Tymczasem cyberpunk z głośnymi, ważnymi historycznie tytułami rpgi to w sumie tak na szybko kojarzac deus ex, shadowrun i nic więcej?Fallouty tez w czasach dwóch pierwszych odsłon były czymś innym, nietuzinkowym, o oryginalnej estetyce, a osiągnął spory sukces. Tego samego zycze 2077. Tym bardziej, ze estetyka tego świata sama z siebie nasuwa brutalność, ciekawa zagadnienia mające jakieś zakorzenienie w rzeczywistości. Tymczasem fantasy to większości #!$%@? bajeczki o ratowaniu świata, które nie mają nawet nic ciekawego do powiedzenia- ta głębia skyrima- i tylko nieliczne z gatunku mają jakąś dorosłość ala Wiedźmin, ale to nie wynika z ram samego gatunku, a raczej jego przefiltrowania, przez realia prawdziwego życia. #!$%@?ć to, ze gra potencjalnie ma mniej zainteresowanych, bo nie jest spod gatunku zamulania o smokach o magii. Blade runner tez nie jest kochany przez każdego, a swój kult mat. Do tego #!$%@? komentarze, o słabej immersji, bo widoku z oczu xd To #!$%@? w prawdziwym życiu macie widoku zza pleców? Tyle z waszych filozofii. Poza tym gra na pewno zarobi, bo wielu ludzi będzie chociażby ciekawych jak developer słynący do tej pory z jednej serii, robi cos innego. Bardzo dobrze, ze cdpy przerwały wiedźmińską pępowinę i eksperymentują. Najgorzej byłoby teraz, gdyby zostali kolejnym Ubisoftem klepiącym jedno i to samo.

#cyberpunk2077
#cyberpunk2077
  • 4
@elswyr78: Akurat malkontentów to w naszym kraju jest najwięcej. Wystarczy wejść na reddit i zobaczyć jak ludziom się gra podoba. Fakt jednak taki że Polacy bardzo lubią się na forach i różnych portalach wykłócać o swoje racje.
Mnie osobiście się gra podoba i pokładam w niej spore nadzieje ale nie mam zamiaru gnoić każdego co ma odmienne zdanie.
Krytyka Pana Chmielarza może pozytywnie wpłynąć na finalną grę - nie została ona