Wpis z mikrobloga

Czego pozostałością są te wąskie tory w Gliwicach koło stacji Łukoilu na Pszczyńskiej (naprzeciw Lidla)? O ile w Katowicach pamiętam że przy KWK Gottwald i Katowice były linie wąskotorowe (które zaorano przy okazji przebudowy tych miejsc), tak w Gliwicach się niezbyt orientuję. Dokąd szły te tory?

#gliwice #slask #kolej #waskotorowka #pytanie
Pobierz o.....y - Czego pozostałością są te wąskie tory w Gliwicach koło stacji Łukoilu na Ps...
źródło: comment_Z0dxnEW9y0m9kLNQwAnp2h5DcH2PUTDE.jpg
  • 21
@Dziki_Odyniec: @sylwke3100: @AlphaFox:
W ogóle jakieś 1.5 roku temu przy okazji remontu fragmentu linii kolejowej w Murckach wyburzyli budynek dróżnika z żółtej cegły stojący przy drodze w kierunku Ochojca (który prawie na pewno miał ponad 100 lat), tylko po to żeby w tamto miejsce postawić kawałek płotu. Ja wiem że może nie był to jakiś super zabytek, ale debilizm ludzi którzy zarządają koleją jest porażający...
@oficer-prowadzacy: to raczej nie chodzi o to, że była czynna w momencie budowy stacji. na mieście też zostało sporo torów tramwajowych, a remonty były kilka lat temu. ja to sobie tłumaczę tak, że jest dobrze zagęszczone podłoże i nikt nie chce tego ruszać (tak podobno jest przy nasypach kolejowych - nic tak dobrze nie zagęszcza gruntu jak ruch pociągów). jak spojrzysz na google maps, to zaraz za lukoilem jest zaznaczona stacja
na mieście też zostało sporo torów tramwajowych, a remonty były kilka lat temu

@rozowatoxa:
No właśnie z tego co widzę to obecnie przy każdej okazji remontu to rozbierają tory tramwajowe (np.: na odcinku ul. Zwycięstwa gdzie robili tunel DTŚ czy wysepkę dla pieszych przy placu Piastów)
@fajnyprojekt:
Remontują go w końcu czy zamierzają? Bo od ponad 10 lat słyszałem że planują remont, ale gówno w tej kwestii zrobiono, jedynie go przestawiano kilka razy z jednej boczniczy na drugą.
Ostatnio nawet na głównej było że Muzeum Kolejnictwa na Pradze zostanie zlikwidowane i los tych zbiorów jest niepewny.