Wpis z mikrobloga

Siemanko Mireczki
Chciałbym poruszyć dość istotny temat dotyczący bezpieczeństwa na drogach. Natchnęło mnie kiedy wracałem wczoraj z weekendu w Pradze i musiałem przejechać przez całą Polskę.

Pewnie nieraz spotkaliście się z sytuacją, kiedy jedziecie sobie spokojnie autostradą, a nagle z dupy jakiś typ zjeżdża na lewy pas, prosto pod maskę, bo ma takie widzimisię. Oczywiście lewe lusterko ma tylko po to, by się w nim przeglądać, a nie po to, by się upewnić, że jego manewr nie spowoduje zagrożenia. Czy im się wydaje, że są sami na tej drodze? Okej, możecie gadać, że 'łoooo jaki bandyta szybko jedzie', ale tak naprawdę to te pierdoły stwarzają realne zagrożenie.

Dodatkowo, co nikogo nie powinno dziwić, 90% tego typu kierowców to kobiety. #logikarozowychpaskow Reszta to stare dziadki.

Takich sytuacji podczas tej podróży miałem mnóstwo. I co najciekawsze, dopiero po przekroczeniu granicy polsko-czeskiej. W Czechach ludzie jeżdżą w sposób cywilizowany, a lewy pas rzeczywiście służy do wyprzedzania.
#motoryzacja #polskiedrogi
Z....._ - Siemanko Mireczki
Chciałbym poruszyć dość istotny temat dotyczący bezpiecze...

źródło: comment_2JZUaCkisOPSRojxzfJSbj7IgNK0izMM.jpg

Pobierz
  • 15
@Zwierzak_: bardziej bym powiedział, że w Polsce na dwupasmowych autostradach jadac przepisowo 140 jesteś najwolniejszy poza tirami, bo każdy #!$%@? i jak tylko wyłonisz się na lewy pas żeby wyprzedzić tira to za 5 sekund masz kogoś 5cm od zderzaka. I tak całe 600km które jechałem, ten #!$%@? kraj nigdy się nie nauczy
@wxx71 jechałem w lipcu autostradą. Mało kto przekraczał 110. Zjawił się za to jaśniepan w Peugeocie 3008 i inny w VW Tiguan. Oczywiście jeb długimi po lusterkach. Któremuś aż sam tak zrobiłem później.