Wpis z mikrobloga

Kontynuując ten wpis: https://www.wykop.pl/wpis/34772753/oczywiscie-znow-sa-strzalki-i-prowadzenie-za-raczk/

Widząc teksty typu:

I'm cleaner than a cunt at a convent.

Got news as big as my balls.

Factory jerkwads got that chamber tighter than a corpo's asshole.

widzę, że jeśli chodzi o scenariusz to raczej na wiele nie ma co liczyć. Tak to tylko demo, bla bla bla, ale demo z założenia ma zachęcać do kupienia produktu i przedstawiać jego kluczowe cechy. Na podstawie tej 48-minutowej próby można więc wyciągnąć parę wniosków, w tym taki, że scenariusz jest słaby.

Kreacja postaci póki co zakrawa o kpinę, znacznie większą wagę poświęcono wyglądowi postaci niż statystykom (mamy tylko 6 głównych cech i brak jest umiejętności do wyboru, choć możliwe że to się jeszcze zmieni). Jako że bzdety w postaci dodania tatuaży czy możliwości wykreowania twarzy Michała Białka to nic nowego, bardziej "żenadłem" widząc "kluczowe wydarzenia z życia", których jest śmiesznie mało i które są na jedno kopyto ("muh tragic past"). A teraz porównajcie to z "backgroundem" w takim Arcanum czy nawet Vampire The Masquarade: Bloodlines - niebo a ziemia.

Może później rozłożę ten gameplay na czynniki pierwsze, ale na razie to tyle. W każdym razie jestem zawiedziony, bo gra ma więcej wspólnego z #csgo czy #gtav niż z porządnymi #crpg (jak #arcanum czy #vtmb).

#cyberpunk2077
Bethesda_sucks - Kontynuując ten wpis: https://www.wykop.pl/wpis/34772753/oczywiscie-...
  • 24
  • Odpowiedz
Mnie też bawi, że lektor tego materiału zwrócił uwagę na dojrzały świat gry w scenie, gdzie V świeci cycem budząc się rano obok jakiegoś gościa. Utożsamianie dojrzałych treści z nagością, przemocą, przekleństwami i używkami jest śmieszne. To są treści dla dorosłych. Ktoś może być dorosły, ale to nie znaczy, że jest dojrzały.
  • Odpowiedz
Mnie też bawi, że lektor tego materiału zwrócił uwagę na dojrzały świat gry w scenie, gdzie V świeci cycem budząc się rano obok jakiegoś gościa. Utożsamianie dojrzałych treści z nagością, przemocą, przekleństwami i używkami jest śmieszne. To są treści dla dorosłych. Ktoś może być dorosły, ale to nie znaczy, że jest dojrzały.


@Silvaren: Tak wygląda dojrzały świat w Cyberpunk - seks, przemoc, narkotyki, gangi, korporacje...
  • Odpowiedz