Wpis z mikrobloga

Hej Mircy i Węgierki,
Oglądałem dzisiaj kawałek stream'u Starman'a i nasunęło mi się pewne pytanie. Otóż wg symulacji komputerowej na dzień dzisiejszy Starman powinien być w dośc sporej odległości od Ziemi i Marsa. Pokazuje to poniższe zdjęcie (reszta w komentarzu). No i niby wszystko ok, ale na live streamie widać wyraźnie, że Starman jest dośc blisko Ziemi wręcz, jakby wokół niej orbitował. Czy umknęło mi coś w wiadomościach na temat Starmana czy misja zostałą zmodyfikowana? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to interpretować, czy ktoś mógłby wypowiedzieć się w temacie? Byłbym niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam

#spacex #pytanie #kiciochpyta #astronomia
Pobierz Tomba - Hej Mircy i Węgierki,
Oglądałem dzisiaj kawałek stream'u Starman'a i nasunęł...
źródło: comment_ARNa9xxOEPIHcwfvzE362HFVpRl9R8gW.jpg
  • 14
@monarchista: a patrz jednak gówno będzie widać bo złe rzędy wielkości spisałem z symulacji :) coś mi te 10000 km nie pasowało.
Chodziło o... 10 milionów kilometrów :) a dokładniej to 7,5 w 2020 i niespełna 2,5 miliona w 2035
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

FH - Falcon Heavy – Wylądowana (w 2/3) rakieta, składająca się z trzech członów Falcona 9.
ISS - International Space Station – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – międzynarodowy, zamieszkały satelita, umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Jestem botem